Artur Andrus rapuje w #Hot16Challenge2: Nikt mnie nie przepędzi z krzesła

Artur Andrus nie tylko jest uwielbianym przez słuchaczy dziennikarzem radiowym o niezwykłym poczuciu humoru. Nagrywa też świetne płyty, które królują w rankingach sprzedaży. Teraz wywołany do tablicy przez Pawła Domagałę, dołączył do #Hot16Challenge2 i spróbował zarapować. Wyszło mu uroczo.
Zobacz wideo

#Hot16Challenge2 zaczęło się od raperów i hip-hopowców, ale akcja już dawno przekroczyła te granice i w muzycznym wyzwaniu biorą udział najróżniejsi artyści, youtuberzy, aktorzy (tak Tomaszu Karolaku, wciąż czekamy), wokaliści, a nawet pisarze, prawnicy (np. mecenas Matczak czyli pan Tata Mata) czy pisarze. W ramach akcji nagrywają krótkie, 16-wersowe utwory, by wypromować zbiórkę na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem. Teraz do akcji dołączył Artur Andrus.

Czytaj też: #Hot16Challenge2 trwa w najlepsze. Na wyzwanie odpowiedzieli m.in. Paweł Domagała i Jakub Żulczyk

Artur Andrus rapuje i medyków ratuje

Piosenka powstała przepisowo w 72 godziny po tym, jak Paweł Domogała nominował do udziału w wyzwaniu Artura Andrusa. Dziennikarz przyznał - Paweł swoim rapem trochę mnie ośmielił, żeby wejść w ten świat. Do muzyki Łukasza Borowieckiego napisał więc wymaganych 16 wersów, w których "wyraził cały swój bunt". A co najbardziej ostatnio pana Artura drażni? Jak się okazuje - to, że nie może iść do fryzjera. Usłyszycie zaraz zatem "pieśń buntu" o tytule "Jeszcze". Słowa brzmią tak:

Jeszcze się pogodzę z wiosną, jeszcze się przytrzymam sedna / Już myślałem, że nie rosną, a tu jednak / Rosną / Jak się wreszcie świat pozbiera, jak się przyszłość wypogodzi / Będę siedział u fryzjera / Osiem godzin /  Bez przerwy / Nikt mnie nie przepędzi z krzesła, jak się już ułożą sprawy / Już nie będę jak Bolesław / Kędzierzawy / Taki książę /Wszyscy święci zarośnięci / Ci z lokami i ci prości / Hej herosi długowłosi / Cierpliwości... / Jeszcze.

Zobacz też: Taco Hemingway nagrał #Hot16Challenge2 i przekazał 100 tys. zł na pomoc służbie zdrowia >>

Artur Andrus nominował trzy następne osoby, które mają napisać swoje kawałki. Są to Joanna Kołaczkowska (czekamy w napięciu!), Piotr Bukartyk (kto wie, może pomoże mu Wojciech Mann) i Marcin Januszkiewicz.

#Hot16Challenge2. Już nie tylko muzycy ruszają na pomoc służbie zdrowia

#Hot16Challenge2 promuje zbiórkę internetową pod hasłem "Beef z koronawirusem". Zarówno nominowani, jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia walczącym z pandemią. Taco Hemingway dał wyjątkowy przykład i przekazał na konto zbiórki 100 tys. zł, które co godzinę jest bogatsze o kilka kolejnych tysięcy. W piątkowe południe wynik wynosił 971 282,48 zł - tyle wpłaciło 25 725 osób. Przebieg akcji można śledzić na stronie hot16challenge.network, zaś zbiórka jest dostępna pod tym adresem. Do miliona zostało już bardzo niewiele!

Więcej o: