Hot16challenge2 - o tym mówią wszyscy. O co chodzi?

Hot16challenge to akcja, która zadebiutowała w 2014 roku. Kilka dni temu rozpoczęła się jej druga edycja Hot16challenge2. O co chodzi w wyzwaniu?

Hot16challenge: skąd się wzięło?

Hot16challenge to wyzwanie, o którym aż huczy w sieci. Pamiętacie Ice Bucket Challenge, kiedy znani ludzie i nie tylko, wyzywali się nawzajem do oblania się wiadrem zimnej wody? Po wykonaniu zadania, osoba taka miała złożyć także datek na instytucję wspierającą chorych na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Akcja ogarnęła cały świat i zainspirowała do powstawania innych wyzwań, w tym także "Hot16challenge", którego pierwsza edycja miała miejsce w 2014 roku. Wtedy to z inicjatywy Solara, raperzy zaczęli przed sobą stawiać twórcze zadanie stworzenia 16-wersowych zwrotek i przedstawienia ich publiczności w przeciągu 72 godzin. 

Hot16challenge: co to takiego?

Co to takiego Hot16challenge? Akcja to pomysł, który powstał i rozrósł się w środowisku hip-hopowym. W swojej pierwotnej wersji wyzwania i nominacje nie niosły za sobą nic poza świetną zabawą dla jej uczestników. W razie realizacji zadania, a także w przypadku niepodjęcia go, nominowanym nie groziły żadne konsekwencje, gdyż w zamyśle autora projektu, nie miała być to akcja o charakterze charytatywnym. 

Hot16challenge: o co chodzi?

Hot16challenge początkowo miał być akcją promocyjną dla nurtu hip-hopowego - szybko jednak wyszedł poza ramy świata muzycznego. Dołączać do niego zaczęli ludzie zupełnie niezwiązani z branżą rozrywkową. O co chodzi w Hot16challenge? O dobrą zabawę i zachęcenie do pokazywania światu swojej twórczości. 

Hot16challenge: zasady

Zasady Hot16challenge są banalnie proste:

  1. osoba "wyzywa na pojedynek" trzech nominowanych;
  2. ich zadaniem jest stworzenie i przedstawienie w ciągu 72 godzin 16-wersowej zwrotki;
  3. każdy twórca może pisać na dowolny temat, nie ma ram, ani żadnego klucza dotyczącego formy przekazu i tekstu;
  4. następnie należy nominować dowolne osoby do wykonania tego samego zadania. 
Zobacz wideo Hot16challenge2

Hot16challenge2, czyli powrót znanej akcji sprzed lat

Hot16challenge2 wraca do nas właśnie teraz. Choć pierwotny zamysł akcji nie zmienił się - wciąż chodzi o stworzenie własnego, autorskiego tekstu, to okoliczności i cel akcji można z całą pewnością uznać za szczytne. Wszystkie działania podejmowane są, aby wesprzeć pracowników opieki zdrowia w walce z koronawirusem. Przy okazji wyzwań artystycznych zbierane są także pieniądze, które przeznaczone zostaną na doposażenie personelu medycznego. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem Siepomaga.pl i można ją znaleźć pod nazwą: "Beef z koronawirusem #hot16challenge"Na koncie jest już ponad 1,2 mln złotych! 

Hot16challenge: drzewko

Drzewko hot16challenge to ilustracja nominacji do wyzwania. Zarówno w pierwszej jak i drugiej edycji wydarzenia Hot16challenge można obserwować lawinowy przyrost uczestników akcji. Aby robić to w sposób usystematyzowany, wystarczy śledzić drzewko Hot16challenge - czyli swojego rodzaju mapę wyzwań, która pokazuje kto kogo wyznacza do wykonania zadania, a następnie kogo nominuje kolejna i kolejna osoba. 

Hot16challenge 2: lista. Kto wziął udział w wyzwaniu?

W akcji wzięli już udział m. in:

 
Więcej o: