Najlepsze Hot16challenge2. Kto podbija sieć swoim wykonaniem?

Najlepsze Hot16challenge2 to, jak do tej pory utwór, który zaprezentował nam Szpaku. Nowa odsłona akcji toczący się w Internecie od kilku dni. Wyzwania twórcze mają tym razem nakłonić do wsparcia medyków w walce z koronawirusem.

Najlepsze Hot16challenge - kto podjął się wyzwania

Najlepsze Hot16challenge2 mają już po kilka milionów wyświetleń na platformie YouTube. A czym dokładnie są? Należą do akcji, która swoją pierwszą edycję miała w 2014 roku, kiedy z inicjatywy rapera Solara, artyści hip-hopowi zaczęli wyzywać się na pojedynki muzyczne. Projekt powstał na fali popularności Ice Bucket Challenge (osoby wyzwane na pojedynek miały za zadanie oblać się kubłem zimnej wody i filmik z tym dokonaniem udostępnić w sieci, a następnie wpłacić datek na cele charytatywne). Projekt zyskał niesamowity rozgłos - wyzwanie podejmowali ludzie na całym świecie, wspierając tym samym fundacje pomagające chorym na stwardnienie zanikowe boczne. Rozgłos, jaki temu towarzyszył sprawił, że po Ice Bucket Challenge nastąpił wysyp podobnych inicjatyw, także w Polsce.

Hip-hopowa wersja challengu pierwotnie nie miała celu dobroczynnego. Zyskała zdecydowanie bardziej twórczy charakter. Każdy z nominowanych miał za zadanie stworzyć 16-wersową zwrotkę i opublikować ją w ciągu 72 godzin. Za niewykonanie zadania nie groziły żadne konsekwencje, udział w przedsięwzięciu natomiast przynosił spory rozgłos, bo wydarzenie cieszyło się wielką popularnością w sieci. Najlepsze Hot16challenge zyskiwały po kilkaset tysięcy odsłon w przeciągu kilku dni, co niewątpliwie można uznać za duży sukces. W nowej odsłonie akcji, która od kilku dni ponownie święci triumfy w sieci, najlepsze Hot16challenge należą między innymi do Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya, ale wciąż czekamy na więcej!

Co ciekawe tegoroczny Hot16challenge łączy artystów różnych nurtów muzycznych, ale nie tylko. Dołączają też inne znane osoby, także takie, które prowadzą swoją działalność w sieci, wśród nich popularni influencerzy i youtuberzy. W najnowszej odsłonie Hot16challenge chodzi już nie tylko o wyzwanie artystyczne, ale także o wsparcie polskich lekarzy i personelu medycznego w walce ze skutkami koronawirusa. Dlatego oprócz nowych nagrań publikowanych w Internecie, wszyscy mamy szansę dołożenia swojej cegiełki do zbiórki prowadzonej za pośrednictwem platformy Siepomaga.pl.

Szpaku: Hot16challenge - numer 1 na liście popularności!

Do nominowanych w Hot16challenge2 dołączają wciąż nowi artyści, w tym m.in. Szpaku, którego nagranie (posłuchaj tutaj) ma już 7,8 milionów wyświetleń na YouTube, co uplasowało go na pierwszym miejscu popularności!

Klocuch Hot16challenge - youtuber podejmuje wyzwanie

Udział w akcji Hot16challenge2 podejmują także osoby niezwiązane na co dzień z muzyką. Jedną z nich jest popularny youtuber Klocuch (posłuchaj tutaj). 

Snoop Dogg Hot16challenge

Snoop Dogg to gwiazda światowego formatu, znana wszystkim fanom hip hopu. Do udziału w Hot16challenge nominował go raper młodego pokolenia Mata. I w sieci już pojawiło się nagranie 16-nastki Snoop'a. Zdecydowanie nie jest to oryginał. Jednak możemy podziwiać kreatywność twórców tej przeróbki (posłuchaj tutaj).

Mata Hot16challenge

Również raperzy młodego pokolenia chętnie dołączają do akcji Hot16challenge2 - przykładem jest Mata (posłuchaj tutaj). W jego przypadku ciekawe jest to, że swoją 16-nastkę stworzył też tata rapera - Marcin Matczak - znany radca prawny, profesor na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Zobacz wideo Hot16Challenge2

Taconafide Hot16challenge

Udział w projekcie wzięli już najpopularniejsi artyści w Polsce, w tym także Taco Hemingway w duecie z Quebonafide. Efekty ich współpracy można od kilku dni podziwiać na YouTube (posłuchaj tutaj). Filmik w ciągu niespełna tygodni zdobył 5 miliony odsłon!

Najlepsze #Hot16Challenge2 - TOP3

Najlepsze #Hot16Challenge2 według wyświetleń na YouTubie - zobaczmy TOP3:

  1. Szpaku - 7,8 mln wyświetleń
  2. Taconafide - 5 mln wyświetleń
  3. Friz - 3,3 mln wyświetleń

#Hot16Challenge2: pozostali wykonawcy

Kto jeszcze wziął udział w wyzwaniu?

Więcej o: