Wielki sukces #Hot16Challenge2. Artyści zebrali ponad milion złotych dla służby zdrowia. I idą po kolejny

Cel osiągnięty, ale to jeszcze nie koniec. Zbiórka pod hasłem "Beef z koronawirusem" rozpoczęta przez polskich raperów, której celem jest wsparcie służby zdrowia, dobiła zakładanego miliona złotych - niemniej kwota wciąż rośnie.
Zobacz wideo

Kiedy Solar 28 kwietnia wrzucił na kanał SBM Label wideo rozpoczynające #Hot16Challenge2, chyba nikt nie spodziewał się, że sprawa nabierze takiego kalibru. W ciągu 1,5 tygodnia swoje "gorące szesnastki", promujące zbiórkę "Beef z koronawirusem", nagrały dziesiątki raperów, ale szybko dołączyli do nich wokaliści, aktorzy, youtuberzy, a nawet pisarze i dziennikarze. 8 maja zbiórka dobiła pierwszego celu, a jej założyciele stawiają kolejny.

Zobacz też: Marian Lichtman nie bierze jeńców w #Hot16Challenge2. "Czy to rapy? Oj, byczku..." >>

#Hot16Challenge2. "Polski hip-hop wspierany przez koleżanki i kolegów z innych gatunków udowodnił, że potrafi"

Na instagramowym profilu SBM Label pojawiła się grafika, na której widać, że "Beef z koronawirusem" wsparło ponad 26 tys. osób, a na szczytny cel wpłynął upragniony milion. "Od zwrotki Solara, która rozpoczęła #Hot16Challenge2 minęło zaledwie 1,5 tygodnia, a na koncie zbiórki właśnie wybił planowany milion złotych! Polski hip-hop wspierany przez koleżanki i kolegów z innych gatunków po raz kolejny udowodnił, że potrafi zjednoczyć się ponad podziałami w szczytnym celu" - czytamy na Instagramie. 

 

Tymczasem pomagający nie zwalniają tempa, bo niewiele mniej niż 24 godziny później ich grono powiększyło się z 26 tys. do 30,5 tys. osób, natomiast wpłacona kwota z minuty na minutę przegania już 1,1 mln zł. Organizatorzy od początku zapewniają, że zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom walczącym z epidemią koronawirusa.

#Hot16Challenge2 po raz pierwszy podbiło sieć w 2014 roku - wtedy również zapoczątkował je Solar. Chociaż wtedy w wyzwaniu brali udział przede wszystkim hip-hopowcy, tym razem w grze dołączyli do nich m.in. Dawid Podsiadło, który śpiewał i chwalił się klockami Lego; Paweł Domagała, Jakub Żulczyk, Artur Andrus, Margaret, Igor Herbut i wyzwani przez youtubera Klocucha Norbi oraz Rafał Brzozowski. Nie lada furorę zrobił Marcin Matczak, profesor prawa i aktywny komentator polityczny, a prywatnie ojciec Maty, nowej gwiazdy polskiej sceny rapowej. 

Zobacz też: Tata Maty też wziął udział w #Hot16Challenge2! Nie brakuje nawiązań do polityki. "Pozamiatał pan" >>

Więcej o: