Najlepsze #Hot16Challenge2. Kto ma najwięcej wyświetleń?

Najlepsze z akcji #Hot16challenge2 to wyzwania, które mają już miliony wyświetleń. W drugiej edycji polscy artyści nagrywają swoje występy w słusznym celu. Zaczęło sie od raperów, ale do akcji dołączają też artyści związani z innymi gatunkami muzycznymi. Zobaczcie efekty.

Hot16challenge 2: co to takiego? 

Inicjatywa, do której dołączają kolejni artyści, to już druga edycja rapowanej akcji Hot16Challenge. Muzyczne wyzwania polegają na stworzeniu przez wykonawców 16 wersów utworów. Każdy, kto podejmie się wykonania zadania, typuje kolejne osoby mające stworzyć własny kawałek, który musi zostać udostępniony w ciągu 72 godzin. Internetowe wyzwanie, zapoczątkowane zostało przez Solara - Karola Poziemskiego w sierpniu 2014 roku. Druga edycja popularnej akcji ma na celu wsparcie w walce z COVID-19 i towarzyszy zbiórce "Beef z koronawirusem #hot16challenge", prowadzonej na Siepomaga.pl. Datki na szczytny cel przekazują zarówno artyści, jak i ich fani. Do wyzwania dołączają nie tylko raperzy - swoimi szesnastkami zaskakują też celebryci, aktorzy, sportowcy czy pisarze, a wszystko po to, by wspomóc zbiórkę, stworzoną w celu walki z pandemią.

Norbi Hot16Challenge 2

Jednym z piosenkarzy, który dołączył do wyzwania Hot16Challenge jest Norbi, bardziej kojarzony już z prowadzeniem imprez telewizyjnych niż samą muzyką. Artysta w krótkim czasie odpowiedział na nominację YouTubera Klocucha i zaprezentował publiczności swój 16-wersowy kawałek. Norbi w zrealizowanym przez siebie utworze (posłuchaj tutaj), wykonanym w świetnym stylu, zachęca wszystkich do wspierania charytatywnej zbiórki, stworzonej w celu niesienia pomocy w walce z pandemią. Szesnastka polskiego wykonawcy została udostępniona w serwisie YouTube na kanale Rap Genius Polska. Oczywiście, artysta nominował do zabawy następne osoby: Kubę Wojewódzkiego, Tomasza Karolaka i Natalię Kukulską.

Rafał Brzozowski Hot16Challenge 2

Kolejnym piosenkarzem, który przyjął nominację Klocucha, jest Rafał Brzozowski (posłuchaj tutaj). W stworzonym utworze artysta pokazuje, że podchodzi do siebie z wielkim dystansem, przeplatając w tekście wątki autobiograficzne. W prezentowanym kawałku nie brakuje również zachęty do wspierania szpitali. Materiał wideo uwidacznia, że wykonanie zadania wymagało od piosenkarza sporo wysiłku, ale szczytny cel był wart jego podjęcia. Do dalszego wyzwania Hot16Challenge artysta wezwał zapaśnika Damiana Janikowskiego, piosenkarkę Majkę Jeżowską i piłkarza Kamila Grosickiego.

Bedoes Hot16Challenge 2            

Do wykonania zadania Hot16Challenge został również nominowany bydgoski raper, Bedoes (posłuchaj tutaj). Choć szesnastka wykonawcy została nagrana zaraz po otrzymaniu nominacji od Solara, w sieci ukazała się nieco później. W zrealizowanym materiale Bedoes przeprasza za opóźnienia swoich fanów, wspominając również o zawirowaniach w życiu prywatnym. Stworzony przez niego kawałek wyróżnia się mocnym tekstem, który bez wątpienia płynie prosto z serca artysty. Przy okazji podjęcia wyzwania w challengu, Bedoes zasilił również konto zbiórki, prowadzonej na walkę z COVID-19. Do dalszej zabawy nominację otrzymali: Blacha, Kuqe, Flexxy Blacha oraz Press Armani. 

Zobacz wideo Hot16Challenge

Dawid Podsiadło Hot16Challenge 2        

Nominację do wykonania zadania Hot16Challenge otrzymał również Dawid Podsiadło (posłuchaj tutaj), a osobą, która postanowiła rzucić mu wyzwanie jest Taconafide. Zrealizowany w domowym zaciszu materiał wideo, z całą pewnością wyróżnia się oryginalnością. Artysta podkreśla w swojej szesnastce, że nie umie rapować, dlatego jego wykonanie jest w całości wyśpiewane - oczywiście, w klimatycznym i charakterystycznym dla piosenkarza stylu. Podsiadło tworzy krótki, nieco dowcipny kawałek, do którego przygrywa na gitarze. W utworze nie brakuje również słów wdzięczności dla lekarzy, stojących na pierwszej linii frontu walki z wirusem. Podsiadło nominował do Hot16Challenge kolejne osoby: Monikę Brodkę, Darię Zawiałow, Mikołaja Kubickiego (Meek, Oh Why?) i Michała Kempę.

Zobacz też: #Hot16Challenge2. Brodka, Zalewski, Zawiałow i Nosowska wyjmują ostre działa. "Władza fałszuje wybory przed startem"

Te-tris Hot16Challenge                              

Wśród realizowanych przez artystów wykonań Hot16Challenge, znalazło się również nagranie stworzone przez Te-trisa (posłuchaj tutaj). Wyzwanie zostało rzucone mu przez dwóch raperów: PlanBe i Przemka Fergusona. Artysta zaskoczył wszystkich wyjątkowym utworem, którego długość znacznie przekracza 16 wersów. Stworzony przez niego numer jest przepełniony odniesieniami do aktualnej sytuacji epidemicznej, jaka ma miejsce w naszym kraju. Artysta serwuje publiczności świetny, przejmujący utwór, w którym słychać oczekiwanie na powrót do normalności. Zgodnie z zasadami wyzwania Hot16Challenge, Tetris nominował do stworzenia własnych szesnastek kolejnych artystów: Vae Vistic, Nerwus, Milu i Sebastiana Fabijańskiego. Raper nie zapomina również o artystach spoza Polski i wyzywa do podjęcia zadania J Cole’a.

Najlepsze #Hot16Challenge2. Kto ma najwięcej wyświetleń?

W serwisie You Tube najwiecej razy obejrzano ich #hot16challenge2: 

  1. Szpaku - 7,8 mln wyświetleń
  2. Taconafide - 5 mln wyświetleń
  3. Friz - 3,3 mln wyświetleń
  4. Dawid Podsiadło - ponad 3 mln wyświetleń
  5. Paluch - 2,3 mln wyświetleń
  6. Young Igi - 1,6 mln wyświetleń

#Hot16Challenge2: lista. Kto wziął udział w wyzwaniu?

W akcji wzięli już udział m. in:

Więcej o: