Andrzej Seweryn w #Hot16Challenge2 cytuje Słowackiego: Nigdy z królami nie będziem w aliansach
Kiedy prof. Marcin Matczak, znany również jako Tata Maty, nominował do #Hot16Challenge2 Andrzeja Seweryna, chyba mało kto spodziewał się, że aktor tę nominację przyjmie. A jednak - na kanale BezGranic Records 10 maja pojawiło się nagranie z utworem w wykonaniu Seweryna i z jego autorskim tekstem, pełnym odwołań do historii bliższej i dalszej.
Zobacz też: Tata Maty też wziął udział w #Hot16Challenge2! Nie brakuje nawiązań do polityki. "Pozamiatał pan" >>
#Hot16Challenge2. "Nie sądziłem, że dożyję czasów rapującego Kniazia Jaremy"
Andrzej Seweryn wspomina m.in. wydarzenia Marca '68 i protesty studentów przeciwko zdjęciu z afiszów Teatru Narodowego "Dziadów" w reżyserii Kazimierza Dejmka, a także Jacka Kuronia i jego słynne hasło "Nie palcie komitetów, zakładajcie własne". Cytuje Norwida ("Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek") oraz "Pieśń konfederatów barskich" Słowackiego ze słowami: "Nigdy z królami nie będziem w aliansach, nigdy przed mocą nie ugniemy siły".
Pod nagraniem posypały się serdeczne komentarze, na które Andrzej Seweryn zresztą chętnie odpowiada i wyznaje np., że był zaszczycony nominacją od profesora Matczaka i miał na początku zamiar rapować w czapce, ale ostatecznie postawił na świeżo zakupione czerwone słuchawki. Internauci tymczasem piszą m.in.:
Uszanowanie za odpowiedź, jak nic jest Pan najlepszym raperem po siedemdziesiątce.
I jak tu Pana Andrzeja nie kochać! Mój ulubiony raper! Props duży!
Nie sądziłem, że dożyję czasów Kniazia Jaremy rapującego w awangardowym stylu... Brawo!
#Hot16Challenge2 promuje zbiórkę "Beef z koronawirusem", którą zapoczątkowali polscy raperzy na czele z Solarem. W tej chwili na jej koncie jest już ponad 1,3 mln zł, a kwota ciągle rośnie. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem.
-
Terroryści z ISIS grożą śmiercią aktorom z filmu Netfliksa. "Wiemy, gdzie mieszkasz"
-
Obejrzałam pierwszy odcinek "Rysy" i bardzo szybko chcę zobaczyć kolejne. To kawał soczystego kryminału
-
Kamil Durczok chce pozwać Latkowskiego i TVP za "Taśmy Amber Gold". "Kryminalisto, zacznij się bać"
-
Trójka straciła połowę słuchaczy. Jest wniosek o dymisję prezeski Polskiego Radia
-
Armie Hammer rezygnuje z roli, bo pojawiły się wobec niego oskarżenia o kanibalizm
- Pamiętacie Doogiego Howsera? Powstaje nowa wersja, teraz w szpitalu będzie pracować dziewczyna
- Lisa Kudrow o powrocie "Przyjaciół": Coś tam już nagrałam. Będzie świetnie
- Daria Zawiałow wydała singiel "Kaonashi" z nowej płyty. Teledysk porusza temat przemocy domowej
- W nowym teledysku Fabijańskiego zagrała Natalia Siwiec. "To eksplozja fantazji erotyczno-miłosnych mężczyzny"
- Filmy Netflix 2021 - styczeń zapowiada się naprawdę emocjonująco. Daj się wciągnąć w najlepsze historie