#Hot16Challenge2. Sypią się nominacje dla Olgi Tokarczuk. Czekamy!

Mogłoby się wydawać, że #Hot16Challenge nagrywają wszyscy. Zaczęło się od raperów, tymczasem do tej pory "gorące szesnastki" nagrały takie postaci jak m.in. Andrzej Seweryn, Adam Bodnar i Jakub Żulczyk. Teraz wiele oczu zwraca się w stronę Olgi Tokarczuk, którą nominowało już kilka osób.
Zobacz wideo

#Hot16Challenge2 opiera się na prostych regułach. Solar, który rozpoczął całą zabawę, nagrał szesnastowersowy utwór i zachęcił do tego samego kilku kolejnych raperów, w tym Taco Hemingwaya. Nominowana osoba ma zasadniczo 72 godziny na to, żeby nagrać swoją odpowiedź. Wyzwanie promujące zbiórkę "Beef z koronawirusem" rozniosło się po internecie na tyle, że włączyli się do niego wokaliści, aktorzy, dziennikarze, ale i pisarze, politycy i dziennikarze akademiccy. Wśród nominowanych jest kilka nazwisk, za które mocno trzymamy kciuki.

Zobacz też: RPO przyjął nominację Matczaka. Bodnar w #hot16challenge2 rapuje o Konstytucji i sitwie >>

Brodka nominuje Beatę Kozidrak, a Krzysztof Zalewski i Andrzej Seweryn - Olgę Tokarczuk

Ciekawych nominacji padło już wiele. Marian Lichtman w swoim eklektycznym występie wyzwał do zabawy Krzysztofa Krawczyka. Z kolei Monika Brodka zaprosiła do udziału królową polskiej estrady, Beatę Kozidrak. Krzysztof Zalewski i Andrzej Seweryn, po którym niewielu spodziewało się przyjęcia nominacji od prof. Marcina Matczaka, nominowali natomiast Olgę Tokarczuk. Warto dodać, że obaj panowie mniej lub bardziej bezpośrednio w swoich zwrotkach wbijają szpilę władzy.

 
 

Ponieważ organizatorzy chcieli, żeby #Hot16Challenge2 miało zasięg międzynarodowy, teoretycznie spośród pięciu nominacji jedna powinna być przeznaczona dla zagranicznej gwiazdy. I tak Sokół chciałby usłyszeć Kanye Westa, Ralph Kaminski rzucił wyzwanie Beyonce, a od dawna spóźnieni są już Snoop Dogg, Ed Sheeran czy Mike Posner. Jakkolwiek na takie sławy trudno liczyć, w samej Polsce doczekaliśmy się wielu zaskoczeń. Głęboko wierzymy zatem, że nasza noblistka pokaże, na co ją stać - tym bardziej, że cel jest szczytny.

Na konto "Beefu z koronawirusem" płynie drugi milion

#Hot16Challenge2 promuje zbiórkę "Beef z koronawirusem" - Solar zreanimował hip-hopowe wyzwanie właśnie przy okazji tej inicjatywy. Pierwotnym celem zbiórki, z której wszystkie fundusze zostaną przekazane lekarzom i szpitalom walczącym z epidemią koronawirusa, był 1 mln zł. Udało się go zgromadzić w niewiele ponad tydzień. W tej chwili na koncie jest już ponad 1,3 mln zł, wpłacone przez blisko 38,5 tys. osób, a kwota rośnie z minuty na minutę. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem.

Aha, Tomaszu Karolaku - nie zapomnieliśmy. Wciąż czekamy na zwrotkę.

Więcej o: