Konferencja premiera. Nowe obostrzenia. Zamknięte kina, teatry i inne placówki kultury

W środę po godzinie 14 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którzy przekazali informację o kolejnych obostrzeniach. Dotknęły one przede wszystkim instytucji kultury.

Ostatnia konferencja odbyła się 30 października. Obecni na niej premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban poinformowali wówczas o zamknięciu cmentarzy na okres Wszystkich Świętych. - Tradycja jest mniej ważna niż życie - mówił wówczas Morawiecki. Poproszono wówczas również, aby seniorzy przez następne dwa tygodnie pozostali w domach i opuszczali je tylko w naprawdę niezbędnych celach.

Konferencja premiera i ministra zdrowia. Placówki kulturalne zamknięte

Podczas środowej konferencji ogłoszone zostały nowe obostrzenia i restrykcje. Dotknęły one między innymi placówek kulturalnych, takich jak teatry, kina, muzea, galerie i inne, świadczące usługi kulturalne.

Koronawirus w Polsce. Najwyższy dobowy wzrost od początku epidemii

W środowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje na temat kolejnych zakażonych osób i pacjentach, którzy przegrali walkę z koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 24 692 przypadki zakażenia oraz 373 zgony. Łącznie od początku epidemii uzyskano 439 536 pozytywnych wyników testów, a 6 475 osób zmarło.

Zobacz wideo Minister zdrowia o wprowadzeniu do użytku antygenowych testów na koronawirusa: Trafią m.in. na SOR-y
Więcej o: