"KRÓL" to bez wątpienia serialowa premiera tygodnia, ale ciekawych propozycji jest więcej

"KRÓL" według powieści Szczepana Twardocha to jedna z najbardziej oczekiwanych serialowych premier roku, ale nie jedyna produkcja, na którą warto zwrócić uwagę. Niestety, od soboty 7 listopada zamknięte będą kina i teatry, ale zostaje jeszcze choćby muzyka i nowa płyta Kylie Minogue. No i oczekiwany literacki powrót Olgi Tokarczuk!

Za reżyserię nowości od CANAL+ odpowiedzialny jest twórca głośnej "Ostatniej rodziny" - Jan P. Matuszyński, a sam Szczepan Twardoch brał udział w tworzeniu dialogów oraz scenariusza do produkcji. "KRÓL" to świetna obsada i ekipa filmowa - już same zdjęcia urzekają dzięki sposobowi prowadzenia za bohaterami kamery i malowniczymi kadrami. Po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinków śmiało stwierdzamy, że dawno nie oglądałyśmy niczego tak porywającego i wymuskanego. Pierwszy odcinek ma premierę 6 listopada.

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

"KRÓL". Na taki polski serial czekaliśmy od lat. Matuszyńskiemu udała się rzadka sztuka [RECENZJA] >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 52. "KRÓL" w telewizji, a w głośniku "Disco" z Kylie Minoque

"KRÓL" przybył. Co jeszcze? Zjawiska paranormalne w egipskim serialu i w horrorze rodem z komiksu

"Paranormal" to z kolei pierwsza egipska produkcja Netfliksa, skierowana do fanów mocnych wrażeń. Głównym bohaterem jest profesor hematologii Refaat Ismaila, który zaczyna dostrzegać istnienie zjawisk paranormalnych. W badaniu tego świata pomaga mu przyjaciółka ze studiów - Maggie. Fabuła serialu oparta jest na książce autorstwa Ahmeda Khaleda Tawfika. Można ją oglądać od 5 listopada na Netfliksie.

'Borat 2', czyli 'Borat, kolejny film filmowy: Dostarczenie cudownej łapówki amerykańskiemu reżimowi, aby przynieść korzyści niegdyś wspaniałemu narodowi Kazachstanu'Najpopularniejsze premiery VOD w 2020 roku. Co widzowie oglądali najchętniej_

9 listopada na kanale Fox będzie można natomiast oglądać serial inspirowany postaciami Marvela. W "Helstormie" poznamy rodzeństwo - Daimon i Ana są dziećmi tajemniczego oraz potężnego demona i seryjnego mordercy zarazem. Gdy byli jeszcze dziećmi, ich matka trafiła do szpitala psychiatrycznego w wyniku załamania na wieść o prawdziwej tożsamości ojca rodzeństwa. Dziś mimo tragicznych wydarzeń z przeszłości Helstormowie na pozór prowadzą normalne życie. Daimon jest profesorem antropologii, a Ana właścicielką domu aukcyjnego. Jest to jedynie przykrywka dla ich mrocznych działań. Walcząc ze swoimi rodzinnymi koszmarami, rodzeństwo wykorzystuje swoje nienaturalne zdolności, by uchronić ludzkość przed skrywającymi się w ciemności jej najgorszymi przedstawicielami. 

Polecamy także najnowszą płytę Kylie Minogue. Australijska artystka udowadnia, że - mimo że to już jej 15 album - nadal jest w stanie porwać do tańca w rytmie "Disco" (taki właśnie tytuł nosi jej płyta). Singlem promującym wydawnictwo jest piosenka "Magic".

 

Harlan Coben trzyma w napięciu, a Olga Tokarczuk zaprasza do swojego świata

Nie można też zapomnieć, że tego samego dnia premierę będzie miała książka "Czuły narrator" - pierwsza od czasu, gdy Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla. 304 stronice to - jak czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego - "wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie". Będzie to zbiór 12 wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, dzięki którym możemy zajrzeć za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe, w tym szeroko komentowana mowa noblowska.

Olga TokarczukPrzemowa noblowska Olgi Tokarczuk. Przeczytaj cały esej "Czuły narrator"

A tym, którzy lubią trzymające w napięciu książki, pewnie nie trzeba przedstawiać Harlana Cobena. Być może nie wiecie jednak, że już 12 listopada wychodzi jego nowa książka - "Chłopiec z lasu". Akcja rozgrywa się w 1986 roku w New Jersey. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać.

Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana.

Więcej o: