"2020: Burza" Grzegorza Jarzyny - transmisja live premierowego pokazu online

27 listopada 2020 roku na platformie TR Online odbędzie się premierowy pokaz online spektaklu "2020: Burza" w reżyserii Grzegorza Jarzyny według scenariusza Grzegorza Jarzyny i Weroniki Murek; opowieść na motywach "Burzy" Williama Shakespeare'a.

Premierowy pokaz online "2020: Burzy" transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem platformy TR Online (online.trwarszawa.pl), prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio. Wieczór rozpocznie się 27 listopada o godzinie 18:45 specjalnym wprowadzeniem Rafała Maćkowiaka, aktora TR Warszawa, transmitowanym na żywo zza kulis TR Warszawa/ATM Studio. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00. Tuż po jego zakończeniu, ok. 22:30 rozpocznie się rozmowa z twórcami i twórczyniami, którą poprowadzi na żywo ze sceny TR Warszawa Agnieszka Szydłowska. Zespół teatru mówi:

Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem internetu.

Music-Grammy Nominations-The WeekndAwantura o Grammy. The Weeknd oskarża Recording Academy o korupcję

Spektakl online. "2020: Burza" to "opowieść wielu wariantów - opracowywanych za pomocą nieustannie uczącej się sztucznej inteligencji"

Odbywający się 27 listopada br. pokaz "2020: Burzy" jest wydarzeniem specjalnym tegorocznego Festiwalu Szekspirowskiego. "2020: Burza" prezentowana jest w programie 24. Festiwalu Szekspirowskiego jako pokaz gościnny.

Zobacz wideo Harry'ego Pottera nikt nam nie zabierze, ale J.K. Rowling internet ktoś mógłby [Popkultura]

"2020: Burza" to opowieść wielu wariantów - opracowywanych za pomocą nieustannie uczącej się sztucznej inteligencji. Na sceniczną historię nakładane są różne możliwe wersje tego, co mogło się wydarzyć i tego co rzeczywiście się wydarzyło - w sposób imitujący pracę ludzkiej pamięci. Specjalnie zaprojektowany dla spektaklu program AI (Artificial Intelligence) będzie gromadził w czasie rzeczywistym informacje i opinie od realizatorek, realizatorów, twórców i twórczyń spektaklu oraz publiczności oglądającej premierowy streaming na platformie TR Online - poprzez udzielanie odpowiedzi na krótkie ankiety przed spektaklem. Na podstawie tych informacji system będzie podejmował decyzje o układzie wariantów scen, charakterze muzyki, oświetlenia i doskonalił swoje umiejętności. Tym samym - będzie rozwijał rzeczywistość spektaklu "2020: Burza".

Reżyserem i współautorem scenariusza jest Grzegorz Jarzyna. Współautorką scenariusza jest Weronika Murek. Scenografię stworzył Fabien Lédé, kostiumy i charakteryzację Anna Axer Fijałkowska, a muzykę skomponował Piotr Kurek. Za reżyserię wideo odpowiada Marek Kozakiewicz, za reżyserię światła Aleksandr Prowaliński. Autorem choreografii jest Ivan Estegneev, a reżyserem dźwięku Piotr Domiński. Za sztuczną inteligencję odpowiada Paweł Wawrzyński, za animacje 3D - Kacper Shikeli, wizualizacje 2D - Oliwia Szanajca-Kossakowska, a za Skany 3D - 3DMaster i Krystian Parol. Spektakl współtworzą aktorki i aktorzy: Lech Łotocki (Alonso), Jacek Beler (Antonio), Justyna Wasilewska (Ariel), Sebastian Pawlak (Gonzalo), Natalia Kalita (Ferdynand), Tomasz Tyndyk (Kaliban), Mateusz Górski (Miranda), Agnieszka Podsiadlik (Prospero), Mateusz Więcławek (Sebastian), Monika Frajczyk (Stefano) oraz Sara Celler-Jezierska (Trinculo).

Wicepremier i minister kultury w rządzie PiS Piotr GlińskiFundusz Wsparcia Kultury obniżył kwoty wsparcia dla artystów

Na platformie wdrożonej w październiku tego roku transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program ma dopełnić różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki. Kolejnym streamingowanym spektaklem TR Warszawa będą "Cząstki kobiety" w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 i 19 grudnia br.).