Wszystkie filmy o Bondzie, Eurowizja Junior, nowa płyta Miley Cyrus, a może Grubsona lub Kasi Popowskiej? Oto nowości tygodnia

Święta coraz bliżej, niektórzy już kompletują prezenty, więc nic dziwnego, że właśnie teraz sporo wykonawców wydaje nowe płyty. Są to m.in. Miley Cyrus, Sting, Grubson i Kasia Popowska. Oprócz muzycznych nowości mamy też coś do oglądania.

W niedzielę 29 listopada z pewnością wiele osób będzie kibicowało Ali Tracz, która reprezentuje Polskę w Eurowizji Junior. Konkurs odbywa się pomimo tego, że we wrześniu Rada Programowa TVP sprzeciwiła się kontynuowaniu przez Telewizję Polską współpracy przy organizacji Eurowizji Junior, argumentując, że uczestnicy Eurowizji Junior są "traktowani jak przedmiot popkultury, jak zabawka dorosłych". TVP odpowiedziała m.in., że konkurs odbywa się zgodnie z zasadami wyrażonymi w dokumencie Junior Eurovision Code of Ethics i dodała: "Naczelną zasadą jego organizacji jest promowanie kreatywnego rozwoju i dobra dzieci. Dla większości młodych uczestników jest on ponadto ogromną szansą do rozpoczęcia kariery wokalnej". 

Jeśli nie Eurowizja Junior, to James Bond albo "Cztery wesela i pogrzeb"

Na Eurowizji Junior nasze wokalistki zwyciężały zarówno rok (Viki Gabor) i dwa lata temu (Roksana Węgiel). Obie pojawią się na scenie w towarzystwie zwycięzcy dorosłej Eurowizji 2019 - Duncana Laurence'a z Holandii. Swoich kilka minut na scenie będzie też mieć w czasie show Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę na odwołanej z uwagi na pandemię koronawirusa Eurowizji 2020. 

Jeśli chodzi o coś filmowo-serialowego do oglądania, 1 grudnia HBO GO udostępni wszystkie 10 odcinków serialu "Cztery wesela i pogrzeb". Jeśli tytuł kojarzycie z pewną angielską komedią romantyczną z lat 90., to dobrze kojarzycie - twórców inspirował film z Hugh Grantem i Andie MacDowell. Ona zresztą pojawi się gościnnie w nowej produkcji. W roli głównej występuje znana z "Gry o tron" Nathalie Emmanuel.

Nie można też zapomnieć, że od 1 grudnia w HBO GO znajdziemy wszystkie filmy o agencie 007. Widzowie poznali Jamesa Bonda, bohatera cyklu powieści Iana Flemminga, w 1962 roku w filmie szpiegowskim "Doktor No". Agent 007 miał wówczas twarz legendarnego Seana Connery’ego. Szkocki aktor, który nadał Bondowi nieodparty urok, zagrał łącznie w pięciu filmach ("Pozdrowienia z Rosji", "Goldfinger", "Operacja Piorun", "Żyje się tylko dwa razy" i "Diamenty są wieczne") oraz produkcji "Nigdy nie mów nigdy", która nie jest oficjalnie uznawana za część serii, ale i tak trafi do serwisu.

Zobacz wideo Wszystkie Bondy w jednym miejscu! Co jeszcze? Polecamy nowości

"Holiday movies that made us" to z kolei produkcja dokumentalna (premiera 1 grudnia na Netfliksie), w której twórcy kultowych świątecznych filmów wspominają, w jaki sposób powstały. Na tapet biorą "Elfa" i "Miasteczko Halloween", ale jeśli jesteście fanami "Kevina samego w domu" albo waszą świąteczną tradycją jest oglądanie "Szklanej pułapki", sprawdźcie "Movies that made us". Zupełnie inny klimat i tematyka to "Obce światy", w których stosując ziemskie prawa do całej galaktyki, twórcy starają się pokazać, łącząc fakty naukowe z fikcją, jak mogłoby wyglądać życie obcych na innych planetach (Netflix pokaże produkcję 2 grudnia).

"Cztery wesela i pogrzeb" w HBO GO. Od razu 10 odcinków serialu >> 

Miley Cyrus nagrywa w stylu lat 80., GrubSon prawie akustycznie, a inni?

Fani muzyki mają za to do wyboru nie tylko dziecięce zmagania eurowizyjne, ale także mnóstwo nowych płyt. Miley Cyrus udowadnia nowym albumem zatytułowanym "Plastic Heatrs", że świetnie czuje się w estetyce lat 80., a GrubSon wydaje swój piąty studyjny album - "Akustycz(nie)Zupełnie" - tym razem nagrał płytę w świeżej akustyczno-elektronicznej odsłonie; Kasia Popowska z kolei wznosi muzyczny "Toast".

Były członek supergrupy Take That, który udowodnił, że radzi sobie śpiewająco bez wsparcia kolegów, czyli Gary Barlow, prezentuje pierwszy po siedmioletniej przerwie solowy album "Music Played By Humans". To następca "Since I Saw You Last" wydanego w 2013, który w ojczyźnie muzyka pokrył się dwukrotną platyną. Natomiast polski zespół Pink Freud po kilkuletniej przerwie powraca z albumem "Piano forte brutto netto".

Więcej o: