Netflix pokaże kultowy serial "Ranczo". Współpraca z TVP kwitnie

Netflix poinformował, że już w grudniu jego użytkownicy będą mogli obejrzeć jeden z najpopularniejszych polskich seriali komediowych ostatnich lat - "Ranczo", w którym zagrali m.in. Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Artur Barciś i Paweł Królikowski. To już kolejna produkcja TVP, która dostępna jest na międzynarodowej platformie streamingowej.

Nie ma cienia wątpliwości, że "Ranczo" jest jedną z bardziej znaczących produkcji komediowych TVP ostatnich lat. Serial komediowo-obyczajowy o Amerykance polskiego pochodzenia, która przeprowadza się do małej wsi Wilkowyje po tym, jak dziedziczy po zmarłej babci dworek, urzekł widzów. Tak bardzo byli zachwyceni scenkami obyczajowymi z życia wsi polskiej, komicznymi zderzeniami kultur i przekonującymi kreacjami aktorskimi, że powstało 10 sezonów produkcji. 

Netflix pokaże "Ranczo"

Pierwszy odcinek "Rancza" w reżyserii Wojciecha Adamczyka widzowie TVP zobaczyli 5 marca 2006 rok. I tak bardzo pokochali historię stworzoną przez Roberta Bruttera i Jerzego Niemczuka, że nie pozwolili zdjąć produkcji z anteny po planowanych pierwotnie czterech sezonach. Ostatecznie powstało 130 odcinków i film pełnometrażowy. Była nawet mowa o nowej odsłonie produkcji, jednak te plany stały się nieaktualne po śmierci Pawła Królikowskiego, który grał Kusego. Co ciekawe, to właśnie ten aktor jako jedyny pojawił się we wszystkich odcinkach produkcji.

Zobacz wideo

Serial dostał też trzy Telekamery dla najlepszego serialu komediowego i najlepszego serialu fabularnego, a także Złotą Telekamerę dla najlepszego serialu fabularnego. Zresztą już po kilku sezonach "Ranczo" zostało obwołane na Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych "serialem wszech czasów". I od 16 grudnia będą mogli go do woli oglądać użytkownicy platformy Netflix.

O współpracy Netfliksa z TVP mówiło się już w maju 2019 roku: wtedy podkreślano, że trwają rozmowy o stworzeniu wspólnej ekranizacji powieści Marka Krajewskiego "Erynie", a do tego udostępnienie gotowych już seriali z archiwum TVP.

>>> Netflix listopad 2020 - co warto obejrzeć z listopadowych nowości?<<<

Do tej pory kilka produkcji TVP już wylądowało w katalogach Netfliksa. Jest to m.in. serial "Wojenne dziewczyny", film biograficzny o Zenonie Martyniuku "Zenek", a także serial komediowy "O mnie się nie martw" z Joanną Kulig w roli głównej. Na platformie można też obejrzeć dwa sezony dokumentalnej telenoweli "Sanatorium miłości" wyprodukowanej przez Telewizję Polską.

Więcej o: