Premiery tygodnia. Nicolas Cage uczy przeklinania, a ekipa z Brooklynu "pilnuje" porządku

Nowy rok miłościwie nam panuje już od kilku ładnych dni, co oznacza, że dobrze byłoby na otwarcie polecić jakieś premiery. Te, które wybraliśmy na ten tydzień, nie są tylko "jakieś" - z pewnością dostarczą wam sporo śmiechu i tak bardzo wszystkim potrzebnej rozrywki.

"Brooklyn 9-9", "Historia wulgaryzmów" i "Amerykańscy bogowie" - te trzy tytuły z pozoru nie łączy ze sobą zbyt wiele elementów, ale nie w tym tygodniu. Wszystkie bowiem mogą odwiedzić wasze ekrany z nowymi odcinkami - no i zatrzymać was na dłużej.

Zobacz wideo Popkultura odc. 60

"Historia wulgaryzmów". Nicolas Cage zaprasza na szybki, lekki i nieco niegrzeczny kurs

5 stycznia Netfliksie pojawiła się nie lada noworoczna atrakcja - prowadzący Nicolas Cage zaprasza was do obejrzenia sześcioodcinkowego programu "Historia wulgaryzmów". Każdy z odcinków trwa około 20 minut i jest poświęcony innemu niecenzuralnemu określeniu. Obok Cage'a w miniserii wystąpią m.in. Nikki Glaser, Nick Offerman, Sarah Silverman, Isiah Whitlock Jr. i Baron Vaughn. Na ekranie nie zabraknie lingwistów, kognitywistów i leksykografów, którzy zapewnią niezbędny naukowy kontekst, jeśli chodzi o wyjaśnianie historii i kulturowego znaczenia przedstawionych przekleństw. To świetna propozycja na luźny wieczór.

"Amerykańscy bogowie". W trzecim sezonie poleje się boska krew?

Trzeci sezon "Amerykańskich bogów", którego scenariusz bazuje na powieści Neila Gaimana o tym samym tytule, niebawem zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video. Starcie pomiędzy nowymi i starymi bogami na amerykańskim gruncie zbliża się nieuchronnie i zapowiada się iście spektakularnie. Nowa seria składa się z dziesięciu odcinków - powróci w niej dobrze znana fanom serialu obsada: Ricky Whittle, Emily Browning, Yetide Badaki, Bruce Langley, Omid Abtahi, Demore Barnes i Ian McShane. Do głównych bohaterów dołączy Ashley Reyes, która wcieli się w Cordelię, nową współpracowniczkę Mr. Wednesdaya. Premiera: 10 stycznia.

"Brooklyn Nine-Nine". Lepiej późno niż wcale - szósta seria perypetii Jake'a i spółki wjeżdża na Netfliksa

"Brooklyn Nine-Nine" to przesympatyczna komediowa produkcja spod szyldu Dana Goora i Michaela Schura (ten drugi odpowiada m.in. za "Parks and Recreation" i "The Good Place"), w której głównymi bohaterami są policjantki i policjanci z tytułowego 99. posterunku NYPD na Brooklynie. W USA powstaje właśnie ósmy sezon serialu, zaś do nas dopiero dociera seria numer sześć. Jeżeli widzieliście piąty sezon, to wiecie, że skończył się on ślubem dwójki ważnych bohaterów i niepewnymi planami na przyszłość kapitana Holta (Andre Braugher). 10 stycznia Netflix rozwieje przynajmniej część wątpliwości co do ich dalszych losów - o ile udało wam się do tej pory wytrzymać bez sprawdzania, co było dalej.

Więcej o: