Co oglądać, czego słuchać? Niech tytuł serialu "Rozczarowani" was nie zmyli. Warto!

"Rozczarowani" to animacja przeznaczona zdecydowanie dla dorosłych. Netflix już udostępnił najnowsze odcinki produkcji. Najbliższe dni to także premiery takich tytułów jak "W strefie wojny" i nowego albumu Zayna.

"Rozczarowani" to serial animowany Matta Groeninga, czyli twórcy kultowych "Simpsonów", opowiadający o średniowiecznych tarapatach, w które pakują się niewylewająca za kołnierz księżniczka Bean, jej zadziorny towarzysz Elfo oraz jej prywatny demon Luci. To niezwykłe trio napotka na swojej drodze ogry, duszki, harpie, chochliki, trolle, wodne stworzenia i mnóstwo ludzkich półgłówków, przy okazji odkrywając tajemnicę podupadłego królestwa Dreamland. Trzecia seria będzie dostępna w serwisie Netflix od 15 stycznia. Jak zapowiadają twórcy, napięcie sięga zenitu. Bean wciąż rośnie w siłę i kieruje swoim przeznaczeniem. Nieustraszeni przyjaciele wyruszają na podbój nowych światów tylko po to, by przekonać się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Zobacz wideo "Rozczarowani", "W strefie wojny" i... Premiery (i nie tylko)

Co jeszcze w streamingu? Filmy i seriale

Dla widzów spragnionych emocji Netflix przygotował też nowy film akcji "W strefie wojny", którego akcja toczy się w przyszłości. Pilot dronów Harp (Damson Idris) zostaje wysłany do śmiertelnie niebezpiecznej strefy zmilitaryzowanej. Tam wraz ze swoim przełożonym androidem, Leo, stara się ustalić lokalizację broni masowej zagłady, zanim wpadnie ona w ręce powstańców. Reżyserem filmu jest Mikael Håfström, a w jednej z głównych ról występuje Anthony Mackie. Premiera także 15 stycznia.

Chilling Adventures of SabrinaNetflix przeprasza. Bardzo niefortunny tweet o "Chilling Adventures of Sabrina"

Tego samego dnia premierę ma drugi sezon serialu "Servant" (dostępny w Apple TV+). Opowiada o losach pary z Filadelfii pogrążonej w żalu po niewyobrażalnej tragedii, która powoduje rozłam w małżeństwie i pozwala tajemniczej sile wkraść się do ich domu. W projekt zaangażowany jest m.in. M. Night Shyamalan ("Szósty zmysł"), a grają w nim m.in. Lauren Ambrose, Toby Kebbell oraz Rupert Grint. A od 17 stycznia HBO GO proponuje natomiast film "Osierocony Brooklyn" w reżyserii Edwarda Nortona. Aktor/reżyser wcielił się w detektywa z zespołem Tourette'a. Gdy jego mentor zostaje zamordowany, rozpoczyna poszukiwanie zabójcy. 

Muzyka - premiery dla fanów klasyki i popu

Ci, którzy woleliby jednak się wyciszyć, mogą (także od 15 stycznia) posłuchać zapisu tegorocznego noworocznego koncertu filharmoników wiedeńskich. W tym roku po raz pierwszy w historii muzycy zagrali przed pustą widownią.

Daria Zawiałow - 'Kaonashi' (kadr z teledysku)Daria Zawiałow wydała nowy singiel. W teledysku poruszająca historia o przemocy domowej

Z trzecim solowym albumem wraca natomiast Zayn, były członek zespołu One Direction. Chociaż zatytułował go "Nobody Is Listening", można mieć pewność, że znajdzie się całkiem sporo chętnych. Na płycie znalazło się 11 utworów. Natomiast Barry Gibb, ostatni żyjący z braci tworzących zespół Bee Gees, by ocalić od zapomnienia muzykę grupy, zaprosił do kultowego studia RCA w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis Presley, Willie Nelson i wiele innych legend) znakomitych artystów, których od zawsze podziwiał.

Legendarne głosy połączyły siły. Barry Gibb i Dolly Parton nagrali piękną wersję utworu "Words" >>

Obok Dolly Parton w duetach z Barrym utwory Bee Gees wykonali m.in. Olivia Newton-John, Sheryl Crow, Miranda Lambert i Keith Urban.