HBO - nowości na luty 2021. Jakie filmy i seriale będzie można obejrzeć?

HBO jak co miesiąc, także na luty 2021 szykuje nowości. Będą to filmy i seriale, zarówno produkowane specjalnie z myślą o premierze w HBO, jak i tytuły znane z dużego ekranu. Wśród nowości m.in. "Mały topór" Steve'a McQueena oraz dokument o chorych na Covid-19 z Hiszpanii.

4 lutego pojawi się pierwszy odcinek "Malowanie z Johnem". Reżyserem i odtwórcą głównej roli jest ceniony muzyk, aktor, reżyser i malarz - John Lurie. Improwizowany serial jest częściowo przewodnikiem medytacyjnym, częściowo pogawędką przy kominku. Każdy odcinek pokazuje artystę siedzącego przy swoim stole pracy, gdzie doskonali on swoją technikę malowania akwarelami i dzieli się refleksjami o życiu. Łącząc zdjęcia obrazów Lurie’ego, jego oryginalną muzykę i unikalny punkt widzenia produkcja pokazuje jego stosunek do życia. Serial przypomina widzom, aby każdego dnia poświęcać trochę czasu na kreatywność, zabawę i psoty.

HBO pokaże antologię Steve'a McQueena i "Nędzników"

Od 5 lutego w piątki będzie można oglądać wyreżyserowane przez nagrodzonego Oscarem Steve'a McQueena opowieści o przedstawicielach czarnoskórej karaibskiej społeczności mieszkającej w Londynie. Antologia "Mały topór" zbiera osobiste historie przedstawicieli londyńskiej społeczności czarnoskórych o karaibskich korzeniach od czasów późnych lat 60. do połowy lat 80. XX wieku. Tytuł wywodzi się z jamajskiego przysłowia, które używane jest na Karaibach: "jeśli jesteś wielkim drzewem, my jesteśmy małym toporem". "Small Axe" to też tytuł piosenki Boba Marleya z albumu "Burnin’ The Wailers". Oznacza, że nawet marginalne głosy sprzeciwu mogą stanowić wyzwanie dla silniejszego. Reżyser mówi:

Czułem, że trzeba podzielić się tymi historiami. Chciałem pokazać co przeżyli moi rodzice i inni przedstawiciele pierwszego pokolenia, abym ja dziś mógł się nazwać się czarnym Brytyjczykiem.

Mały topórMały topór HBO

Nowy serial w HBO to "Dolina Łez", oparta na faktach opowieść o wojnie Jom Kippur z punktu widzenia kilkorga młodych ludzi, którzy brali w niej udział (premiera pierwszego odcinka 8 lutego, kolejne w poniedziałki).

Mel Gibson jako profesor pracujący nad pierwszym wydaniem słownika Oxford English Dictionary pojawi się 6 lutego ("Profestor i szaleniec"), z kolei Jon Voight powraca jako emerytowany szeryf, aby po raz kolejny zmierzyć się ze swoim śmiertelnym wrogiem i jego rodziną w kontynuacji "Ranczerów" (11 lutego). 12 lutego premierę będzie miał "Bloodshot" - tu Vin Disel występuje jako znany z komiksu żołnierz, który zostaje wskrzeszony przez wpływową korporację, a 20 lutego będzie można obejrzeć "Nędzników" - zainspirowany zamieszkami w Paryżu w 2005 roku film przedstawia pulsujące od napięć, gniewu i niepewności paryskie przedmieścia. Był nominowany do Złotych Globów i Oscara.

Zobacz wideo "Nędznicy" - polski zwiastun

Film o country i miłości, dokumenty z czasów zimnej wojny i pandemii

"Piosenka o miłości" to historia zmagającej się z losem piosenkarki country, która spotyka szukającego inspiracji autora tekstów z Nashville. Ich współpraca owocuje hitem oraz narodzinami prawdziwej miłości. Komedia romantyczna w rytmie muzyki country będzie pokazana premierowo w HBO 25 lutego. Dwa dni później w programie znalazło się miejsce dla filmu "Naród i jego król". To saga śledząca przeplatające się losy postaci historycznych, mężczyzn i kobiet biorących udział w rewolucji francuskiej z 1789 roku, którzy spotykali się w nowo powstałym Zgromadzeniu Narodowym.

Będą także nowe dokumenty w HBO. "Skok" - przybliżający kulisy wydarzeń z 1970 roku, kiedy amerykańska łódź patrolowa napotkała na swojej drodze radziecki statek rybacki (premiera 4 lutego), a także "Stan zagrożenia" - przedstawiający osobiste doświadczenia grupy chorych na Covid-19 w najbardziej krytycznych miesiącach trwania epidemii w szpitalu Parc Taulí w Sabadell w Hiszpanii (premiera pierwszego odcinka 11 lutego, kolejne w czwartki, HBO).

Wśród niedzielnych megahitów HBO w lutym znajdą się aż cztery filmy o Jamesie Bondzie - obydwa z Danielem Craigiem w roli 007. "Casino Royale" będzie można obejrzeć 7 lutego, a potem kolejno: "Quantum of Solace", "Skyfall" oraz "Spectre".

Więcej o: