Premiery tygodnia. Netflix na Walentynki pokazał ostatnią część serii "Do wszystkich chłopców"

Ten weekend jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze - w całej Polsce po długiej przerwie otworzy się wiele kin studyjnych. Po drugie - mamy Walentynki! Podpowiadamy więc, jakie tytuły znajdziecie w kinach i dorzucamy coś dla tych, którzy planują relaks w domowych pieleszach. Netflix proponuje np. "Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze", zaś HBO GO zaprasza na izraelską "Podróż poślubną".

Sobota i niedziela to dobre dni szczególnie dla zakochanych kinomanów - randka w kinie wreszcie będzie możliwa, i to akurat na Walentynki. Na co się wybrać? Co obejrzeć, jeśli zostaniecie w domu? Sprawdźcie nasze propozycje.

Zobacz wideo POPKultura odc. 65. W tym tygodniu warto otworzyć serce - nie tylko na miłość

Otwarcie kin. Co nowego do obejrzenia?

Kina studyjne tymczasem prowadzą rozmowy z dystrybutorami z nimi współpracującymi. Wiadomo już, że nie uda się premierami zapełnić całego programu, więc kina będą zmuszone wrócić też do starszych tytułów. Niemniej na ekranach kin zobaczyć będzie można m.in. "Zabij to i wyjedź z tego miasta'' Mariusza Wilczyńskiego, dokument "xABO: Ksiądz Boniecki" i przezabawną komedię "Palm Springs", docenioną na festiwalu w Sundance. Odbywają też przedpremierowe pokazy takich tytułów jak "Jeszcze jest czas" w reżyserii Viggo Mortensena, nagrodzonego Europejską Nagrodą Filmową "Na rauszu" z Madsem Mikkelsenem czy polskiego dramatu "Proste rzeczy".

Sweat, Zabij to i wyjedź z tego miasta - kadry z filmówNa co do kina po otwarciu? Premiery kinowe 2021

Dla zostających w domu - HBO GO i Netflix

Na Walentynki Lana Condor i Noah Centineo po raz ostatni powracają jako Lara Jean Covey i Peter Kavinsky w finałowej części serii "Do wszystkich chłopców". Zamykający trylogię film nosi podtytuł "Zawsze i na zawsze". Lara Jean Covey przygotowuje się do ukończenia liceum i rozpoczęcia dorosłego życia. Kilka odmieniających życie podróży - w tym do jej rodzinnej Korei - sprawia, że na nowo zaczyna się zastanawiać, jak będzie wyglądało jej życie rodzinne, przyjaźnie i związek z Peterem po ukończeniu szkoły. Netflix udostępnił produkcję 12 lutego.

W filmie "Podróż poślubna" państwo młodzi przybywają w swoją noc poślubną do luksusowego apartamentu dla nowożeńców. Kiedy panna młoda, Eleanor (Avigail Harari), odkrywa, że jej mąż, Noam (Ran Danker), otrzymał w prezencie ślubnym od swojej byłej dziewczyny pierścionek, dochodzi do eskalacji emocji. Nowożeńcy opuszczają hotel, aby zwrócić problematyczny podarunek. Ich z pozoru prosta misja zmienia się w całonocną podróż ulicami Jerozolimy. Para zmuszona jest stawić czoła byłym kochankom, stłumionym wątpliwościom oraz życiu, które zdecydowali się porzucić. Reżyserką obrazu jest wyróżniona na festiwalach filmowych w Berlinie i Locarno – Talya Lavie. Premiera w HBO GO: 14 lutego.

Jeżeli nie szukacie romantycznych klimatów, Netflix ma dla was film "Nowiny ze świata" z Tomem Hanksem. Aktor wciela się tam w kapitana Jeffersona Kyle'a Kidda. Akcja toczy się pięć lat po wojnie secesyjnej, gdy Kidd podróżuje od miasta do miasta, dzieląc się z mieszkańcami wiadomościami o prezydentach i królowych, wielkich konfliktach, niszczycielskich katastrofach i porywających przygodach z najdalszych zakątków świata. Na równinach Teksasu spotyka dziesięcioletnią Johannę (Helena Zengel, "Błąd systemu"), sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów. Wrogo nastawiona do świata dziewczynka wbrew swojej woli zostaje odesłana do biologicznych krewnych. Kidd zgadza się dostarczyć dziecko tam, gdzie według prawa jest jego miejsce. Przemierzając setki mil w głąb bezlitosnej dziczy w poszukiwaniu miejsca, które jedno z nich będzie mogło nazwać domem, oboje muszą zmierzyć się z ogromnymi przeszkodami, jakie na drodze stawiają im zarówno ludzie, jak i natura.

Więcej o: