Premiery tygodnia. Netflix pokaże buntowniczą "Moxie" i wyczekiwaną polską animację

Trudno uwierzyć, że jedna z nowości, które dziś polecamy, ma premierę w marcu. 2021 rok się rozkręca, a wraz z nim serwisy streamingowe. W tym tygodniu proponujemy wam kilka tytułów do obejrzenia - w tym jeden, na który czeka cała masa polskich widzów.
Zobacz wideo POPkultura odc. 67. W nadchodzących dniach będzie co oglądać

Zanim była "Euforia", była książka "My, dzieci z dworca Zoo". HBO prezentuje serialową ekranizację

Nowy ośmioodcinkowy serial "My, dzieci z dworca Zoo", na podstawie kultowej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F., przedstawia historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina - członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania jej rodziców. 

Jak zapowiada HBO, "My, dzieci z dworca Zoo" to poszerzona, serialowo przetworzona wersja bestsellerowej autobiografii Christiane F., która była również inspiracją dla kultowego filmu o tym samym tytule. Książka została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy. Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu stworzonego w serialu, muzyka, która rozbrzmiewa na ekranie, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowiego i we współpracy z David Bowie Estate. Premiera na platformie HBO GO: 27 lutego.

"Kajko i Kokosz". To może być polska premiera tej zimy

"Kajko i Kokosz" to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników - Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

W głównych rolach dubbingowych usłyszymy Artura Pontka i Michała Pielę. Komiksowych towarzyszy Kajka i Kokosza "ożywią" talenty doświadczonych aktorów dubbingowych, m.in.: Jarosława Boberka (Mirmił), Grzegorza Pawlaka (Hegemon), Anny Apostolakis (Lubawa), Eryka Lubosa (Rodrus), Macieja Kosmali (Miluś) oraz Agaty Kuleszy (Jaga). Jeżeli natomiast chodzi o wspomniane głosy nieoczywiste, Krzysztof Zalewski wcieli się w rolę Wita, zaś Abelard Giza udzielił głosu Ofermie. Premiera na platformie Netflix: 28 lutego.

"Moxie". Dziewczyny biorą sprawy w swoje ręce

Oparta na powieści Jennifer Mathieu "Moxie" opowiada historię byłej riot grrrl (Amy Poehler) i jej nastoletniej córki Vivian (Hadley Robinson). Dziewczyna uczęszcza do lokalnego liceum, w którym króluje toksyczna męskość. Ze zwiastuna dowiadujemy się, że w szkole powstaje "ranking", w ramach którego popularni chłopcy prowadzą szczegółowy rejestr, gdzie oceniają dziewczyny na podstawie takich wskaźników jak "najlepszy tyłek”.

W miarę rozwoju historii uczennice zaczynają otwarcie opowiadać o swoich doświadczeniach i staje się jasne, że szkoła nie potrafi albo nie chce zająć się problemem. Vivian, zainspirowana buntowniczą przeszłością swojej matki, zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas, by rzucić światło na zachowanie chłopaków. Wypuszczając anonimowo podziemny zin o nazwie "Moxie", który ujawnia uprzedzenia i niewłaściwe postępowanie w jej liceum, Vivian jednocześnie inspiruje ruch wśród uczniów. Film wyreżyserowała Amy Poehler, a obok niej i Robinson na ekranie pojawiają się m.in. Josephine Langford i Patrick Schwarzenegger. Premiera na platformie Netflix: 3 marca.

Więcej o: