Premiery tygodnia. Barack Obama i jego "Ziemia obiecana" debiutują w wersji polskiej

17 marca ukaże się książka, na którą czekały całe rzesze czytelników - nie tylko tych, którzy interesują się amerykańską polityką. Oprócz niej w tym tygodniu waszej uwadze polecamy coś muzycznego i coś do obejrzenia w kinie (przynajmniej tam, gdzie do kina można iść) i nie tylko.

Wiosna coraz bliżej, a wraz z wiosną - nowości. W tym tygodniu mamy coś dla oka, coś dla ucha i coś do poczytania. Sprawdźcie nasze propozycje.

Zobacz wideo POPKultura. Na książkę Obamy czekało wiele osób

"Ziemia Obiecana". Barack Obama zaprasza za kulisy ośmiu lat prezydentury

Jak zapowiada wydawca, w swojej refleksji nad prezydenturą Barack Obama przedstawia "wyjątkową i przemyślaną analizę" zarówno niesamowitego zasięgu, jak i granic władzy prezydenckiej, a także swoje wyjątkowe spostrzeżenia na temat polityki partyjnej i międzynarodowej dyplomacji. Zaprasza czytelników do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu, a także zabiera ich do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc.

- Uczucie po skończeniu pisania książki jest jedyne w swoim rodzaju, a z tej jestem szczególnie dumny. Przez ostatnie kilka lat rozmyślałem o swojej prezydenturze. W książce "Ziemia Obiecana" starałem się uczciwie zrelacjonować moją kampanię i okres spędzony na stanowisku prezydenta USA. Opisałem najważniejsze wydarzenia i stojących za nimi ludzi, przedstawiłem mój punkt widzenia na to, co zrobiłem dobrze, jak i na błędy, które popełniłem - mówi Barack Obama. - Mam nadzieję, że moja książka będzie nie tylko przyjemną lekturą, z której można wiele się dowiedzieć, lecz także zainspiruje młodych ludzi w całym kraju i na świecie, by przejęli pałeczkę, głośno wyrazili własne zdanie i odegrali rolę w tworzeniu lepszego świata - dodaje były prezydent USA. "Ziemia obiecana" w przekładzie Dariusza Żukowskiego ukaże się 17 marca.

<<Reklama>> Ebook "Ziemia obiecana" Baracka Obamy dostępny jest w Publio.pl >>

Selena Gomez po raz pierwszy z hiszpańskojęzycznym wydawnictwem

12 marca Selena Gomez wydała pierwszą w karierze hiszpańskojęzyczną EP-kę. "Revelación" jest już dostępne w sklepach i serwisach cyfrowych. Przed premierą fani mogli usłyszeć trzy utwory z "Revelación": główny singiel "De Una Vez", duet z raperem Rauwem Alejandro "Baila Conmigo" oraz nagrany wspólnie z DJ Snake chwytliwy kawałek "Selfish Love". Tracklistę dopełniają "Buscando Amor", "Vicio", "Adiós" oraz "Dámelo To" ft. Myke Towers.

W rozmowie z Apple Music Selena Gomez opowiedziała, jak długo czekała na hiszpańskojęzyczny projekt: - Chciałam nagrać coś takiego od 10 lat. Jestem dumna ze swoich korzeni, więc prędzej czy później hiszpańskojęzyczny projekt musiał ujrzeć światło dzienne. Wydaje mi się, że teraz jest na to idealny czas. Przy wszystkich podziałach, jakie mamy na świecie, muzyka latino sprawia, że ludzie mogą się zjednoczyć.

Co oglądać? W kinach "Amonit", na Netfliksie "Dzień na tak"

Do kin wchodzi "Amonit", najnowszy film Francisa Lee. Akcję osadzono w XIX-wiecznej Anglii. Kate Winslet gra Mary Anning, poszukiwaczkę skamielin, która pracuje samotnie na wybrzeżu na południu kraju. Mary ma już za sobą czasy, gdy dokonywała odkryć geologicznych światowej sławy. Teraz szuka pospolitych skamieniałości do sprzedawania turystom, aby utrzymać siebie i chorą matkę. Pewnego dnia zamożny turysta odwiedza Mary i prosi ją, aby zaopiekowała się jego chorą żoną Charlotte Murchison (Saoirse Ronan), która cierpi na "melancholię". Mąż Charlotte oferuje zbyt wiele, by odmówić, a Mary zyskuje nową uczennicę - choć taką, której "nie podoba się woda". Kobiety początkowo ścierają się z powodu wielu różnic, ale z czasem rodzi się między nimi intensywna i namiętna więź, która zmusza je do zastanowienia się nad prawdziwą naturą ich związku.

Jeżeli natomiast szukacie sposobu na domową rozrywkę, możecie sięgnąć po luźną, niezobowiązującą komedię Netfliksa "Dzień na tak" z Jennifer Garner. Film opowiada o sympatycznej, niewyróżniającej się  rodzinie Torres. Rano tata (Edgar Ramírez) tańczy i przekomarza się z dziećmi, a mama (Jennifer Garner) strzela miny w kuchni. Wydaje się, że wszystko jest w porządku aż do wywiadówki, podczas której  nauczyciele sugerują, że dzieci Torresów cierpią z powodu drakońskich zasad w domu. I to mimo tego, że dzieciaki budują wulkany z gofrów na śniadanie, rozrzucają zabawki po całym domu i wydają się prowadzić całkowicie luźne życie. Kiedy brat i siostra nazywają mamę nudziarą, ta pozwala im na "Dzień na tak", aby udowodnić dzieciom, że się mylą.

Więcej o: