Netflix wypuszcza "Sky Rojo", Justin Bieber nową płytę, a w kinie? Jeszcze przez chwilę też premiery

Od 20 marca czeka nas zamknięcie kin i teatrów oraz wielu innych miejsc w całej Polsce. Na dzisiaj jeszcze poplanowane są kinowe premiery. Z kolei Netflix udostępnił jedną z najgłośniejszych premier roku - "Sky Rojo". Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Hiszpańskojęzyczny serial "Sky Rojo" to piątkowa premiera Netfliksa. Twórcy "Domu z papieru" Álex Pina i Esther Martínez Lobato tym razem głównymi bohaterkami swojej produkcji uczynili nie włamywaczy, ale prostytutki, Coral (Verónica Sánchez), Wendy (Lali Espósito) i Ginę (Yany Prado), które postanawiają uciec z nocnego klubu Las Novias Club w poszukiwaniu wolności. W pogoń za kobietami rusza ich alfons Romeo (Asier Etxeandia), wspierany przez specjalistów od mokrej roboty, Moisesa (Miguel Ángel Silvestre) i Christiana (Enric Auquer). 

Sky Rojo na Netfliksie, w kinach zaraz lockdown

Jak zapowiada Netflix, "Sky Rojo" ma być serialem pełnym akcji, czarnego humoru i czystej adrenaliny. Pierwszy sezon będzie składa się z ośmiu 25-minutowych odcinków, a Álex Pina i Esther Martínez Lobato mówią, że będzie to prawdziwa "latynoska miazga".

Ci, którzy planują wyjście do kina, mogą natomiast rozważyć obejrzenie "Nocnego konwoju" z Omarem Sy lub "Jeszcze nie czas" z Viggo Mortensenem W tym pierwszym trójka policjantów otrzymuje zadanie przewiezienia na lotnisko emigranta, który ma zostać deportowany. Im więcej czasu mija, tym więcej wątpliwości co do słuszności swojego działania mają. Druga propozycja to natomiast debiut reżyserski Mortensena.

W "Jeszcze jest czas" Mortensen opowiada historię konserwatywnego farmera (w tej roli Lance Henriksen), który przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać ze swoim synem Johnem, jego żoną i adoptowaną córeczką.

Zobacz wideo Viggo Mortensen był filmowym Aragornem, teraz debiutuje jako reżyser

A co książkowo i muzycznie? Justin Bieber i Lana del Rey z nowymi płytami

W "POPkulturze" zwróciłyśmy też uwagę na książkową premierę. "Za mroczną rzeką" to bestseller "New York Timesa", nominowany do nagrody Goodreads Choice Award. To wstrząsająca, prawdziwa historia życia i ucieczki z jednego z najbardziej brutalnych, totalitarnych reżimów na świecie. Do Korei Północnej Masaji Ishikiwa trafił razem z rodzicami, których uwiodła propaganda ziemi obiecanej i klasowej sprawiedliwości, po latach postanowił się wydostać. Do dziś ukrywa swoją tożsamość w obawie o swoje życie.

23 kwietnia Remigiusz Mróz wraca z kolejną porcją Chyłki - tym razem powieść jest zatytułowana "Afekt", a Vincent V. Severski z ostatnią częścią trylogii zapoczątkowanej przez "Zamęt" i "Odwet", w której łączą się wątki i powracają bohaterowie tetralogii "Nielegalni". Dzień później fani międzynarodowej polityki będą mogli sięgnąć po biografię Joe Bidena "Spełniając obietnice", tego dnia finalista Nagrody Nike 2020 Filip Zawada wydaje także nową powieść - "Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna".

Siódmy album Lany del Rey zatytułowany "Chemtrails Over The Country Club" zawiera 11 utworów napisanych przez wokalistkę i Jacka Antonoffa. W trackliście znalazł się cover klasyka Joni Mitchell "For Free" z gościnnym udziałem Zelli Day i Weyes Blood, a na "Breaking Up Slowly" gościnnie pojawia się Nikki Lane. Z kolei szósty, wyczekiwany album Justina Biebera, zawiera single "Hold On", "Anyone", "Lonely", "Holy" i "Peaches". Goście na płycie to m.in. Giveon, Daniel Caesar, The Kid Laroi, Dominic Fike, Khalid, Beam, Burna Boy czy Chance The Rapper.

Co jeszcze? Sting wydaje album z duetami, ukaże się płyta "MTV Unplugged" Natalii Przybysz, a Męskie Granie Orkiestra wypuszcza kolejny singiel - tym razem to "Uważaj na niego" z repertuaru Pudelsów.

Więcej o: