W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczna sytuacja, w której znajduje się rodzina, pogłębia kryzys wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem, wokół sprawy narasta zmowa milczenia. To zarys fabuły nowego serialu CANAL+ pod tytułem "Klangor" w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Arkadiusz Jakubik występuję po raz pierwszy w głównej roli w serialu. Obok niego pojawiają się: Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka czy Magdalena Koleśnik.
Dla nieco młodszych widzów spragnionych detektywistycznych wrażeń Netflix proponuje serial "Ferajna z Baker Street". Akcja serialu toczy się w wiktoriańskim Londynie, gdzie grupa niepokornych nastolatków z ulic miasta zostaje zaangażowana w rozwiązywanie zbrodni dla nikczemnego doktora Watsona i jego tajemniczego partnera biznesowego, nieuchwytnego Sherlocka Holmesa. Kiedy zbrodnie przybierają paranormalny obrót i pojawia się złowroga, mroczna siła, to właśnie członkowie tej ferajny będą musieli połączyć siły, by ocalić nie tylko Londyn, ale i cały świat. Premiera "Ferajny z Baker Street" na Netfliksie: 26 marca.
Na koniec marca ukazało się sporo interesujących propozycji muzycznych. Z kolejną płytą powrócił jeden z naszych czołowych towarów eksportowych - alternatywny duet Oxford Drama, pytający w tytule nowego krążka "What's The Deal With Time?". Inny duet, jazzowi specjaliści Dorota i Henryk Miśkiewiczowie (córka i ojciec), przygotowali pierwszy wspólny projekt "Nasza miłość", do którego ważną cegiełkę dołożył też perkusista Michał Miśkiewicz, czyli brat i syn dla bohaterów pierwszego planu. Wyczekiwaną debiutancką płytę "Ciche dni" wydała Kaśka Sochacka. W jej intymnych rozprawach o miłości towarzyszą jej Dawid Podsiadło, Vito Bambino i Kortez.
Za granicą nowość słuchaczom sprezentował Ben Howard wraz z krążkiem "Collections From the Whiteout". Entuzjastów jazzu romansującego z innymi gatunkami z pewnością ucieszy odsłuch albumu "Promises", na którym siły połączyli: legenda saksofonu Pharoah Sanders, brytyjski producent elektroniczny Floating Points oraz London Symphony Orchestra. Na nowej płycie pod tytułem "DEACON" eksperymentuje też serpentwithfeet, skłaniający się w stronę art popu.
Miłośnikom sensacji może się spodobać powieść "Nabór" Vincenta V. Severskiego, czyli ostatnia część trylogii zapoczątkowanej przez "Zamęt" i "Odwet", w której łączą się wątki i powracają bohaterowie tetralogii "Nielegalni". Rośnie napięcie między Iranem i USA, świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wrócił autorytarny premier Bolecki, Sekcja została rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego. Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elektryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać ten problem. Wraca Jagan i Misza Popowski. Zaczyna się wyścig z czasem, bo sytuacja międzynarodowa pogarsza się z każdym dniem.
Jeżeli natomiast macie ochotę na podróż w czasie, w tym tygodniu nie traficie lepiej niż do Bernarda Newmana, który w 1934 roku wybrał się na wyprawę "Rowerem po II RP". Wraz ze swoim wiernym dwukołowcem George'em zwiedził Polskę i opisał to, co zobaczył, najlepiej jak potrafił - z typowo brytyjskim humorem i wieloma ciekawymi spostrzeżeniami. Jego wnikliwy reportaż, który ukazuje się po raz pierwszy, na język polski przełożyła Ewa Kochanowska.