Nowy serwis VOD, kuratorem Tomasz Raczek: Wiem, co powiedziałby teraz Zygmunt Kałużyński...

Wystartował nowy serwis VOD Entclick.com, oferujący dostęp do klasycznych pozycji kina, poddanych rekonstrukcji cyfrowej. Są dostępne w jakości HD i 4K. Kuratorem serwisu został Tomasz Raczek.

Serwis proponuje nie tylko popularne hity filmowe z lat 70’-80’- 90’, ale przede wszystkim obrazy kultowe, adresowane do użytkowników o sprecyzowanym guście. Na ofertę serwisu składają się obrazy należące do kina artystycznego, filmy dla znawców, jak i klasyka sensacji, dramatu czy horroru.

- Serwis jest odpowiedzią na poszukiwania czegoś więcej niż tylko filmu jako "zapełniacza" wieczoru. Nie będziemy zmuszać naszych odbiorców do płacenia hurtem za dostęp do wszystkich treści, które niekoniecznie ich interesują. Zamiast tego chcemy postawić na podejście kuratorskie. Oferujemy na start 50 pozycji, starannie wybranych przez wybitnego polskiego krytyka filmowego, Tomasza Raczka, który zgodził się był oficjalnym kuratorem Entclick.com - powiedział Jacek Bednarz, prezes spółki Nan Media, właściciela serwisu.

Zobacz wideo Ma głos, który potrafi ukoić najbardziej skołatane nerwy, ale i pokazać pazur. Płyta, jakiej nie było [POPKULTURA]

Tomasz Raczek: Czuję, że "Perły z lamusa" wracają! 

- Nasza oferta skierowana jest do osób z wyrobionym gustem filmowym. Nie będziemy skupiać się na nowościach - wyjaśnia Raczek i dodaje:

Na początek wybrałem kultowy debiut braci Coen - "Śmiertelnie proste" i legendarny film Luisa Bunuela "Piękność dnia" w zapierającej dech jakości. Żaden miłośnik filmu nie może nie znać tych pozycji. Czuję, że "Perły z lamusa" wracają! Wiem, co powiedziałby teraz Zygmunt Kałużyński: Szkoda, że tego nie dożyłem!

W dniu premiery w serwisie jest 50 klasycznych pozycji w ujednoliconej, niskiej cenie 10 złotych za wypożyczenie filmu na trzy doby. Sukcesywnie mają pojawiać się kolejne tytuły, wszystkie z  polskojęzycznymi napisami. Odbiorcy w łatwy i przystępny sposób znajdą interesujące ich filmy, podzielone na odpowiednie działy: Alfabet zbrodni - kultowe pozycje kina kryminalnego,  W szponach zła - klasykę kina grozy, jak i mniej znane, ale warte obejrzenia produkcje, Ludzkie historie L- filmy przejmujące i emocjonujące, Mistrzowie kampu - kino z "przymrużeniem oka" kuszące naiwnym przekazem lub scenariuszem, oldskulowym wykonaniem, dla osób szukających rozrywki będącej w kontrze do mainstreamu.

Więcej o: