Nowy serial w TV. Alan Tudyk jako kosmita, który zostaje lekarzem

17 kwietnia o 21:00 w FOX Comedy dwuodcinkowa premiera serialu "Resident Alien". To historia kosmity szukającego schronienia na Ziemi, która powstała na podstawie komiksu stworzonego przez Petera Hogana i Steve'a Parkhouse'a. W rolę tytułowego bohatera wciela się Alan Tudyk.

Kosmiczny rozbitek imieniem Harry przyjmuje tożsamość lekarza z małego miasteczka w stanie Kolorado. Przybysz ma misję zniszczenia życia na Ziemi, ale bez statku nie może wrócić na swoją planetę. Niecne zamiary Harry’ego stają pod znakiem zapytania, kiedy orientuje się, że jeden z mieszkańców, dziewięcioletni chłopiec, odkrywa jego prawdziwe oblicze. Poznając ludzi, przybysz zaczyna mieć dylemat moralny, co do swojej tajnej misji na Ziemi.

Kosmici są wśród nas? Alan Tudyk w "Resident Alien"

- Scenariusz od razu mi się spodobał. Na początku serialu jest taka scena, w której kosmita uczy się mówić jak człowiek i ogląda serial "Prawo i porządek", i robi wszystko na opak… to zachowanie od razu było dla mnie bardzo ekscytujące, ponieważ wiedziałem, że będzie on musiał nauczyć się wszystkiego od zera - mówi o produkcji Alan Tudyk.

Zobacz wideo Serial, książka, płyta - polecamy popkulturalne nowości

"Resident Alien" to produkcja Syfy, która zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych 27 stycznia tego roku. Wiadomo już, że powstanie także druga seria. Pierwsza liczy 10 odcinków. Ma bardzo wysokie oceny w serwisie Rotten Tomatoes, który zbiera recenzje dziennikarzy oraz widzów. Ci pierwsi dali aż 93 proc. pozytywnych opinii, a telewidzowie niewiele mniej - 91 proc. 

Maciej Zakościelny: Seriale kryminalne są wdzięczne do grania. Mundur czy odznaka uwiarygadniają >>

W serialu występują Alan Tudyk jako Dr. Harry Vanderspeigle/Kosmita, Sara Tomko jako Asta Twelvetrees, Corey Reynolds jako szeryf Mike Thompson, Alice Wetterlund jako D'arcy Bloom, Levi Fiehler jako Ben Hawthorne oraz Judah Prehn jako Max Hawthorne.

Więcej o: