Premiery tygodnia. Koncertowe spotkanie z Norah Jones i otwarte podwoje "Świata spokoju"

Jak co tydzień prezentujemy wam warte sprawdzenia nowości ze świata popkultury. Świetny czas możecie spędzić tym razem m.in. z Norah Jones, nową książką Macieja Siembiedy albo z gwiazdorską obsadą narratorów nowej serii HBO GO "Świat spokoju".

Pogoda za oknem ciągle nie rozpieszcza, dlatego nadchodzące dni zdecydowanie będą sprzyjać spędzaniu czasu w domowych pieleszach. Jak sobie go umilić? Sprawdźcie nasze cotygodniowe propozycje.

Zobacz wideo POPKultura odc. 74. "Gra o tron" w tym tygodniu kończy 10 lat!

Co obejrzeć? HBO GO zaprasza do "Świata spokoju" 

"Świat spokoju" to zupełnie nowy rodzaj rozrywki, który łączy hipnotyzujące obrazy z narracją największych gwiazd – w tym Mahershali Aliego, Priyanki Chopry, Idrisa Elby, Oscara Isaaca, Nicole Kidman, Zoë Kravitz, Lucy Liu, Cilliana Murphy’ego, Keanu Reevesa oraz Kate Winslet. Półgodzinne odcinki są antidotum na współczesną, przytłaczającą rzeczywistość i zabierają widzów we wciągającą wizualną podróż do innego świata. Produkcja opiera się na pomyśle Calm’s Sleep Stories™ - opowieściach na dobranoc dla dorosłych, które cieszą się wielką popularnością. Dziesięcioodcinkowa seria jest dostępna w HBO GO.

14 kwietnia zadebiutował sitcom "Tato, nie rób mi obciachu!", gdzie rolę tytułowego taty zagrał Jamie Foxx. Jego bohater to sprawny przedsiębiorca, któremu z dnia na dzień przyszło przejęcie opieki nad dorastającą córką. Dla Foxxa to pierwsza rola w sitcomie od 20 lat i zakończenia "The Jamie Foxx Show". O tym, czy aktor ciągle daje radę, możecie się przekonać na Netfliksie

Co przeczytać? Prokurator Jakub Kania na tropie

Jakub Kania, główny bohater powieści Macieja Siembiedy "Kukły", dostaje prywatne zlecenie od niemieckiej dziennikarki: ma rozwikłać zagadkę pożaru, który tuż przed wybuchem wojny strawił jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich na Śląsku. Sprawa ta powiązana jest z makabrycznym odkryciem w tamtejszym kościele wiedzie ku Freudenkreis, działającej do dziś elitarnej organizacji zrzeszającej zaufanych ludzi Heinricha Himmlera. Kania podejmuje trop, który prowadzi go ku tajemnicom niemieckich okultystów, działalności specjalnej jednostki dokumentującej sekrety czarownic oraz ku poszukiwaniom korzeni aryjskiej rasy. Ale stawka w śmiertelnie niebezpiecznej grze, w którą uwikłał się Jakub Kania, jest znacznie cenniejsza...

Kukły - fragment okładki Jakub Kania w pogoni za najbardziej pożądaną tajemnicą świata

Czego posłuchać? Norah Jones, London Grammar i nie tylko z nowościami

Norah Jones, dziewięciokrotna laureatka Grammy, wokalistka, autorka tekstów, pianistka wydała 16 kwietnia pierwszy w swojej karierze album koncertowy "’Til We Meet Again". 14-nagraniowa kolekcja obejmuje nagrania z występów z USA, Francji, Włoch, Brazylii i Argentyny. Singlem promującym płytę jest utwór "It Was You". Na płycie w wyjątkowych koncertowych interpretacjach usłyszycie znane i lubiane hity, m.in. "Don't Know Why". W piątek ukazała się też edycja deluxe płyty Melody Gardot "Sunset In The Blue", wydanej ubiegłej jesieni. Najnowsze wydawnictwo Gardot od premiery płyty "Live in Europe" w 2018 roku (zawierającej wybrane utwory z występów w latach 2012-2016 na legendarnych scenach w całej Europie) zostało stworzone w czasie pandemii i zawiera ponadczasowe jazzowe numery.

"Californian Soil" to z kolei trzeci album London Grammar, których sukces kształtował na nowo brytyjską scenę pop przez ostatnią dekadę. Wydawnictwo pokazuje nową energię w zespole, a to za sprawą Hannah Reid, która pewnie przejęła stery i daje fanom przekaz o kobiecości i sile w nowym materiale. Na płytę trafiło 12 utworów, w tym single "Baby It’s You", "Lose Your Head" i znajdujący się obecnie na rotacji A w BBC Radio 1 "How Does It Feel". By uczcić premierę albumu, London Grammar wystąpi w Alexandra Palace Theatre w Londynie, a występ będzie dostępny na YouTube. Premiera o 20:00 czasu polskiego w niedzielę, 18 kwietnia.

Więcej o: