"Cień i kość". Netflix szykuje premierę pełną magii

"Cień i kość" to kwietniowa premiera Netfliksa. Serial powstał na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów i jest osadzony w rozdartym wojną świecie. Główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov.

Alina Starkov jest szeregową żołnierką. Walczy w wojnie domowej, która podzieliła na pół państwo Ravka. Okazuje się, że posiada wyjątkowe moce, które mogą pomóc wygrać wojnę. To sprawi, że zainteresują się nią najpotężniejsi ludzie w królestwie.

Zobacz wideo "Cień i kość" [ZWIASTUN]

"Cień i kość" - Netflix zekranizował bestsellerowy cykl

Alina, gdy stara się opanować nowe zdolności, stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców, a przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

"Fałda Cienia. Blizna na mapie, która rozerwała naszą ojczyznę na pół" - materiał zapraszający za kulisy powstawania serialu zaczyna się dość patetycznie. Chwilę później dowiadujemy się, że w produkcji twórcy wykorzystali zarówno wątki z trylogii "Cień i kość", jak i postacie z "Sześciu wron" - to także powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów. Kim oni są? To osoby, które mają moce - potrafią np. manipulować żywiołami lub materiałami i chemikaliami. Czym jest Fałda Cienia? Zobaczcie w tym materiale:

 

"Cień i kość" to trylogia stworzona przez Amerykankę Leigh Bardugo. Pisarka w uniwersum griszów umieściła także akcję dylogii "Szóstka wron". Serial został wyprodukowany przez 21 Laps Entertainment. W rolach głównych występują Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (generał Kirigan).

Netflix pokaże serial przygodowy fantasy "Cień i kość" 23 kwietnia.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Cień i kość" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: