Premiery tygodnia. "Cień i kość" porywa do magicznego świata. Piękno tego prawdziwego pokazuje Attenborough

Sobota to czas na naszą cotygodniową dostawę popkulturowych świeżynek. Tym razem w umilaniu wam najbliższych dni chętnie przysłużą się m.in. bohaterowie serialu "Cień i kość", David Attenborough i piękne kolory świata oraz Sufjan Stevens.

W ubiegłym tygodniu zapraszaliśmy was do "Świata spokoju" - tym razem zachęcamy do odkrywania kolejnych światów, które otwiera przed wami Netflix (jeden z nich to ten, w którym żyjemy). Po jakie pozycje warto sięgnąć w kolejnych dniach? Zobaczcie nasz wybór.

Zobacz wideo Popkultura odc. 75. "Gdzie jest Nemo?" miało jasny przekaz, ale paradoksalnie doprowadziło do częściowego wyginięcia błazenków

Co obejrzeć? "Cień i kość" wciąga na dobre

Serial "Cień i kość" powstał na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów i jest osadzony w rozdartym wojną świecie. Główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka. Walczy w wojnie domowej, która podzieliła na pół państwo Ravka. Okazuje się, że posiada wyjątkowe moce, które mogą pomóc wygrać wojnę. To sprawi, że zainteresują się nią najpotężniejsi ludzie w królestwie. Serial, którego wstępną recenzję przeczytacie poniżej, ukazał się na Netfliksie 23 kwietnia.

Dla tych z was, którzy wolą się zakotwiczyć w świecie rzeczywistym, coś pięknego przygotowała ekipa Davida Attenborough. Miniserial dokumentalny "Życie w kolorze" prezentuje podróże Attenborough od lasów deszczowych w Kostaryce po ośnieżone góry Szkocji, dzięki którym udało się ukazać nadzwyczajne i nieznane dotąd sposoby wykorzystywania kolorów w świecie zwierząt. Program miał premierę na Netfliksie z okazji Dnia Ziemi.

Czego posłuchać? Nowości muzyczne

- Tworząc "ATAK" czułem się totalnym śmieciem, który chciał zerwać z nałogami, przestać rozbijać innym życie i spojrzeć rodzinie w twarz. Dlatego nie ma tam treści politycznych, co nie znaczy, że polityka jest mi obojętna - tłumaczył WaluśKraksaKryzys w jednym z wywiadów. - Na razie skupiam się nad wychodzeniem z głębokiego dołu, ale też coraz ostrzej widzę, że polityka jest coraz bliżej nas. Boli mnie wiele i chcę być zaangażowany, ale chcę to robić z jakimś smakiem, jak kiedyś Brygada Kryzys - zapewnia artysta. Jego nowa płyta, łącząca brzmieniowe barwy rocka, alternatywy czy neopunku, ukazała się 23 kwietnia.

Dzień wcześniej trzecią z pięciu części albumu "Convocations" wypuścił Sufjan Stevens. Obdarzony niezwykłą wrażliwością artysta przelał na stuprocentowo autorskie instrumentalne kompozycje smutek i ból spowodowany śmiercią ojca. Najnowszy kawałek melancholijnej układanki nosi tytuł "Revelations"; jego premierę poprzedziło ukazanie się "Meditations" i "Lamentations".

Więcej o: