Premiery tygodnia. Beata Kozidrak w autobiografii pokaże się od nieznanej strony

4 maja już za pasem, a to oznacza tylko jedno - lada moment swoje okrągłe urodziny świętuje Beata Kozidrak. Z tej okazji w tym roku ukazuje się jej autobiografia, której nie mogliśmy nie umieścić w naszym gronie premier tygodnia. Jakie tytuły towarzyszą w naszym zestawieniu książce "Beata. Gorąca krew"? To m.in. "Opowieść podręcznej" oraz "Niewinny".

Rozpoczynamy nowy miesiąc - z nadzieją, że nie będzie to wyjątkowo zimny maj i że niebawem wiosna naprawdę wybuchnie nam prosto w twarz. Jak urozmaicić sobie czas, gdy pogoda nie rozpieszcza? Sprawdźcie nasze propozycje. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 76. W autobiografii Beaty Kozidrak będzie moc opowieści - zarówno ze sceny, jak i z życia prywatnego

Co przeczytać? Beata Kozidrak zapewni wiele wrażeń

Fani Beaty Kozidrak z pewnością nie mogą się doczekać chwili, gdy w ich ręce trafi autobiografia królowej polskiej estrady. Jak zapowiada Wydawnictwo Agora, "Beata. Gorąca krew" opowiada o barwnych epizodach kariery Beaty, zdradza kulisy narodzin największych przebojów - od "Piechotą do lata", przez "Białą armię" po "Upiłam się tobą" - i ich ukryte znaczenia. Pozwala nam także podróżować z Beatą po świecie - od Wietnamu, przez Stany Zjednoczone, po Związek Radziecki - ale też przyjrzeć się codziennemu życiu gwiazdy. 

To również książka o przemianie: dziewczyny w męskim świecie w liderkę rockowej grupy, pełnej kompleksów nastolatki w pewną siebie kobietę, córki w matkę, nieśmiałej nastoletniej poetki w autorkę przebojów, które zna cała Polska. Ale Beata odważnie odsłania też prywatne życie - pod nieustanną obserwacją paparazzich i plotkarskich mediów, pod presją sukcesu. Pewien kluczowy i brawurowo opisany dzień z życia Beaty jest klamrą jej opowieści. To dzień jej rozwodu. Będzie się działo - a premiera w urodziny Kozidrak, czyli 4 maja.

Co obejrzeć? "Niewinny" i "Opowieść podręcznej" polecają się waszej uwadze

"Niewinny" to rekomendacja i dla widzów, i dla czytelników. Tym, którzy zamiast szalonego życia Beaty Kozidrak mają ochotę zanurzyć się w mroczną opowieść, polecamy powieść Harlana Cobena. Tym, którzy wolą zmierzyć się z kolejną historią jego autorstwa na ekranie, z pomocą przychodzi serialowa adaptacja stworzona przez Hiszpanów.

Głównym bohaterem "Niewinnego" jest przeciętny człowiek wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę, której nie rozumie. Mateo (w książce Matt) potrzebował dziewięciu lat, żeby otrząsnąć się po tym, jak przypadkiem zabił mężczyznę. Jego życie w końcu wraca do normy, kariera nabiera rozpędu, a ukochana żona jest w ciąży. Wszystko układa się do momentu, gdy na jego komórkę przychodzi zdjęcie żony z innym mężczyzną, a na progu domu pojawia się policja. Znaleziono ciało zamordowanego człowieka, który z jakiegoś powodu śledził Matta. A to dopiero początek… Serial ukazał się na Netfliksie 30 kwietnia.

Dzień wcześniej, 29 kwietnia, na platformie HBO GO wylądował nowy sezon "Opowieści podręcznej". Czwarta seria rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończył się sezon trzeci. June zostaje złapana przez członków religijnego reżimu Gilead podczas próby ucieczki do Kanady. Jako liderka rebeliantów podejmie walkę o wolność, jednak ryzyko, które się z nią wiąże, przyniesie nieoczekiwane wyzwania. Pragnienie sprawiedliwości będzie groziło zniszczeniem najważniejszych relacji w jej życiu, ale również całkowitym pochłonięciem jej samej. 

<<Reklama>> Ebook "Beata. Gorąca krew" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: