Na YouTube uruchomiono nowy kinowy kanał. Pięć pełnometrażowych tytułów na dobry początek

Monolith Films ogłosił, że powstaje nowa platforma do oglądania filmów - nieco inna niż HBO czy Netflix. Na kanale alefilmy na YouTube będzie można za darmo zapoznawać się z tytułami udostępnianymi przez największych polskich dystrybutorów. Już teraz do sprawdzenia jest pięć produkcji - kolejne w drodze.

"Gratka dla wielbicieli dobrego kina! Wystartował nowy kanał filmowy na YouTube - alefilmy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie gatunki, filmy starsze i nowsze, dokumenty i seriale - w polskiej wersji, bez opłat, legalnie i po raz pierwszy na YouTube. Filmy największych polskich dystrybutorów - Monolith Films, Gutek Film, Forum Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty" - zapowiada na Facebooku Monolith Films. Jakie tytuły znajdziemy na kanale?

Zobacz wideo Płyty i filmy, które warto poznać przed śmiercią [Popkultura Extra]

Powstał kinowy kanał alefilmy. Co do obejrzenia?

Założyciele alefilmy (link znajdziecie tutaj) obiecują, że w "ramówce" znajdą się produkcje największych wytwórni filmowych, m.in. Lionsgate, Amblin, STX, Endeavor, Millennium, Pathe, Gaumont, StudioCanal i innych. W tej chwili do wyboru mamy pięć filmów pełnometrażowych z różnych gatunków.

Pierwszy z nich to "Bandslam", młodzieżowa komedia muzyczna. Po przeprowadzce do New Jersey nastoletni Will, pasjonat muzyki i samotnik, nie spodziewa się zmian w swoim życiu towarzyskim. A jednak spotyka go niespodzianka. Uczniowie jego nowej szkoły żyją konkursem "Bandslam" dla amatorskich kapel. Zwycięzca będzie mógł nagrać profesjonalną płytę w prawdziwym studiu nagrań. Chociaż Will nie czuje się na siłach, by samemu startować w konkursie, to ma ogromną wiedzę muzyczną i wyczucie, jakiego brak większości nastolatków. Te cechy postanawia wykorzystać szkolna "gwiazda" Charlotte, która nie tylko chce wygrać konkurs, ale też przy okazji odegrać się na swoim byłym chłopaku. W rolach głównych: Aly Michalka, Vanessa Hudgens i Gaelan Connell.

BandslamBandslam 

W alefilmy zobaczycie też "Drzewo życia" Terrence'a Malicka, gdzie wystąpili m.in. Brad Pitt, Sean Penn i Jessica Chastain. Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni – miejsc, w których nie był jeszcze nikt.

Drzewo życiaDrzewo życia 

Udostępniono także horror "Nienasycony" z Henrym Cavillem i Dominikiem Purcellem, w którym panowie muszą zmierzyć się z krwiożerczym potworem zrodzonym za sprawą czarnej magii; sportowy dramat "Dziewczyna z marzeniami" z Elliotem Page'em w roli utalentowanej zawodniczki w wyścigach na rolkach, która stawia wszystko na jedną kartę, oraz "Istoty" - propozycja dla koneserów niekoniecznie dobrych filmów z udziałem niezidentyfikowanych stworzeń głodnych ludzkich istnień.

Na tym nie koniec. 14 maja na alefilmy ma się pojawić doceniona animacja "Mary i Max", opowiadająca o ośmioletniej dziewczynce z trudnego domu, która postanawia wysłać na losowy nowojorski adres tabliczkę czekolady. Tak nawiązuje przyjaźń z Maksem, samotnym 45-latkiem, który bierze życie na przeczekanie. Na nic już nie liczy, szczególnie na list z czekoladą od ośmioletniej Australijki. Max odpisuje Mary i tak rodzi się chyba najdziwniejsza i najpiękniejsza przyjaźń na świecie. Trwa ona ponad 20 lat, w których trakcie Mary zmienia się w kobietę, zakochuje się i marzy, podczas gdy Max trochę się starzeje, znajduje bratnią duszę, a przede wszystkim radość życia. Przez wszystkie te lata Mary i Max jeszcze się nie spotkali. Ciekawe co będzie, gdy wreszcie staną twarzą w twarz…

Mary i MaxMary i Max Mary i Max

Więcej o: