Siedzą przy kolacji, mąż pyta ją, o czym myśli... "Zastanawiam się, kiedy umrzesz". Świetna obsada u twórcy "Gotowych na wszystko"

"Gotowe na wszystko" w 2004 roku szturmem zdobył światowy serialowy rynek. Teraz CANAL+ pokaże najnowszy wytwór wyobraźni Marca Cherry'ego, który jest twórcą uwielbiającym wysuwać kobiety na pierwszy plan.

Dialog zawarty w tytule tego tekstu pojawił się w zwiastunie pierwszej serii najnowszej produkcji Marca Cherry'ego. Teraz "Dlaczego kobiety zabijają" wracają z drugą odsłoną, która oferuje podróż do 1949 roku, w którym - w świecie wykreowanym przez twórcę "Gotowych na wszystko" - kobiety nie cofną się przed niczym, aby chronić swoje tajemnice i osiągnąć upragnione cele. Nieważne co - lub kto - stanie im na drodze.

'Kruk. Czorny Woron nie śpi' Czorny woron nie śpi. Posępny detektyw wraca, by rozwiązać kolejną sprawę

"Dlaczego kobiety zabijają 2" - trzy bohaterki, od których trudno oderwać wzrok

Podobnie jak w produkcji, która przyniosła Cherry'emu sukces, przenosimy się na przedmieścia. Widz w pierwszej scenie zagląda do eleganckiej restauracji, do której wchodzi przepiękna, pewna siebie kobieta ubrana w olśniewającą czerwoną suknię wieczorową. Szybko jednak - jak to u Cherry'ego - okazuje się, że narrator wodzi nas za nos - tak naprawdę chciał opowiedzieć historię "zwyczajnej" żony weterynarza, która bardzo chciałaby należeć do grupy kobiet z lokalnego klubu ogrodniczego, choć nie należy do elity miasteczka. Alma Fillcot (w tej roli Allison Tolman) nie będzie jednak po prostu nudną gospodynią domową. Kiedy odkryje, że jej mąż ma swoje sekrety, postanowi zawalczyć o to, by zrealizować swoje plany.  

Dlaczego kobiety zabijają 2 - Allison TolmanDlaczego kobiety zabijają 2 - Allison Tolman CBS /mat. prasowe CANAL+

Pochodząca z Teksasu Tolman fantastycznie zaprezentowała się wcześniej w roli policjantki Molly Solverson w miniserialu "Fargo", dla którego inspiracją był oscarowy film braci Coen. W 2014 roku dzięki tej produkcji została wybrana najlepszą aktorką drugoplanową w miniserialu lub filmie telewizyjnym przez Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych, była również nominowana do Złotych Globów oraz Emmy. W "Dlaczego kobiety zabijają 2" gra teoretycznie zwyczajną, nudną, przez nikogo niedostrzeganą mieszkankę przedmieścia. W jednej ze scen żali się, że ciągle musi przedstawiać się ludziom, których już poznała, bo nie pamiętają jej imienia. No cóż, wygląda na to, że jej życie się zmieni i nawet jeśli inni będą nadal najczęściej określać ją mianem "żony weterynarza", to w jej codzienności zajdą naprawdę duże zmiany.

Kruk. Czorny woron nie śpi Od studiów przyjaciele, w "Kruku" się na siebie boczą. Żurawski zmierzy się z Lichotą

A kobieta w czerwonej sukni? Nie zniknie po pierwszej scenie. To Rita Castillo, żona bogatego męża, którą gra zjawiskowa Lana Parilla. Amerykańska aktorka portorykańsko-włoskiego pochodzenia popularność zdobyła dzięki roli Złej Królowej w serialu "Dawno, dawno temu". Teraz na pozór przypomina lodowatą "królową pszczół", ale po obejrzeniu trzech odcinków mogę zapewnić, że buzują w niej emocje, które będą miały mnóstwo okazji, by znaleźć ujście. 

Dlaczego Kobiety zabijają 2 - Lana ParillaDlaczego Kobiety zabijają 2 - Lana Parilla Nicole Wilder /CBS /mat. prasowe CANAL+

Najmniej znana w tym gronie jest urodzona w 1990 roku na Hawajach B.K. Cannon. Ma na koncie takie produkcje jak "Magia kłamstwa" czy "Switched at Birth", a w "Dlaczego kobiety zabijają 2" może rozwinąć aktorskie skrzydła jako córka Almy Fillcot. Ona też będzie miała swoje tajemnice...

Zobacz wideo Koleśnik rewelacyjnie gra ciałem. Twórcy "Kruka" bardzo dużą uwagę przywiązują do fizyczności

"Dlaczego kobiety zabijają" to serial będący antologią, co oznacza, że choć wszystkie odcinki mają wspólną tematykę i klimat, każdy sezon można oglądać jako oddzielną całość. Ci, którzy kiedyś śledzili losy Susan, Bree, Gabi i Lynette, wiedzą, że po serialu Marca Cherry'ego mogą spodziewać się... zaskoczenia. On uwielbia zwroty akcji, szczególnie w ostatnich sekundach każdego odcinka. Nie zrezygnował także z dbałości o scenografię i przepiękne kostiumy - kolory, przedmioty i stroje w "Dlaczego kobiety zabijają" odgrywają bardzo dużą rolę. To zdecydowanie serial "do oglądania". Druga seria jest dostępna od 6 sierpnia w CANAL+ online. Dzień wcześniej, 5 sierpnia o 21:00 pierwszy odcinek miał premierę w CANAL+ PREMIUM.

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: