Tej jesieni Ryan Murphy powrócił z hitową antologią "American Crime Story", która podejmuje tematykę najgłośniejszych spraw o kryminalnym tle. W pierwszym sezonie obserwowaliśmy rozwój procesu O.J.’a Simpsona, przedstawionego z perspektywy prawników, czyli przede wszystkim Marcii Clark, Chrisa Dardena i Roberta Kardashiana. Sezon drugi skupił się na morderstwie Gianniego Versacego, w którym pierwsze skrzypce grał zabójca Andrew Cunanan. Teraz twórcy postanowili wziąć na warsztat skandal obyczajowo-polityczny z udziałem prezydenta Billa Clintona, którego historia tym razem została opowiedziana oczami zaangażowanych w sprawę kobiet.
Scenariusz nowego "ACS" bazuje na książce "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President" Jeffreya Toobina. "Impeachment" rozpoczyna się od wydarzeń z 16 stycznia 1998 roku, kiedy Monika Lewinsky została z zaskoczenia zaciągnięta na przesłuchanie w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuratora Kena Starra. Doszło do tego za sprawą Lindy Tripp, starszej koleżanki z pracy w Białym Domu, która jako pierwsza dowiedziała się o romansie 22-latki z prezydentem. Kobieta nagrywała rozmowy i zachęcała Lewinsky, aby ta skrupulatnie dokumentowała wszelkie detale ich związku.
Kiedy Tripp dowiedziała się, że stażystka nadal ma w szafie niebieską sukienkę ze śladami nasienia Clintona, była gotowa ją ukraść, byle tylko udowodnić nieczyste zagrywki prezydenta. Zeznania Lewinsky zamieszczone w głośnym raporcie Starra doprowadziły do postawienia głowy państwa w stan oskarżenia przez Kongres. Clinton został jednak oczyszczony z zarzutów; o Monice Lewinsky i Lindzie Tripp usłyszał natomiast cały świat.
W "ACS: Impeachment" w rolę Tripp wcieliła się muza Ryana Murphy’ego, Sarah Paulson. Jako Monica Lewinsky wystąpiła Beanie Feldstein. Na ekranie zobaczymy także Annaleigh Ashford jako Paulę Jones, która pierwsza pozwała Billa Clintona o molestowanie seksualne, jeszcze gdy był on gubernatorem stanu Arkansas. Małżeństwo Clintonów w "ACS" zagrali Edie Falco i Clive Owen.
"Zasada Comeya" częściowo bazuje na książce "A Higher Loyalty". James Comey, który był szefem FBI od 2013 roku, opisał w niej swoją rolę w zmianie polityki administracji Busha à propos tortur i w dochodzeniu co do afery e-mailowej z Hillary Clinton w roli głównej. Pojawiły się także wątki ewentualnych powiązań między kampanią Trumpa a Rosją. Comey opisał również kulisy swojej wcześniejszej kariery prokuratora, w której trakcie miał do czynienia m.in. z terrorystami, gangsterami i Marthą Stewart.
Donald Trump pozbył się Comeya ze stanowiska szefa FBI w maju 2017 roku. Prezydenta Stanów Zjednoczonych zagrał Brendan Gleeson, zaś w Jamesa Comeya wcielił się Jeff Daniels. W pierwszym odcinku zostajemy wprowadzeni za kulisy dochodzeń ws. powiązań między kampanią Donalda Trumpa a rosyjskim wywiadem i ws. wspomnianych już e-maili Hillary Clinton. Obserwujemy przy tym, w jaki sposób ujawnienie informacji o tych wydarzeniach wpłynęło na wyniki wyborów prezydenckich w 2016 roku. Comey publicznie opowiedział o nowych mailach Clinton w październiku, przed wyborami, natomiast kwestia kampanii Trumpa wypłynęła w trakcie jego kadencji. Właśnie wtedy prezydent postanowił pozbawić stołka szefa FBI, choć twierdził, że nosił się z tym zamiarem już wcześniej.
Podczas pobytu w Kairze dziennikarz Doug Rawlins (Jim Caviezel) zostaje porwany przez irański reżim. Mężczyzna zostaje przewieziony na Bliski Wschód i postawiony przed sądem za błędne oskarżenia. Jego żona, urzędniczka Departamentu Stanu, próbuje wykorzystać swoje kontakty, żeby w sprawie jej męża zainterweniował rząd USA. Kobieta szybko zrozumie jednak, że pomoc nie nadejdzie - musi zatem podjąć się niebezpiecznej wyprawy i sama pojechać na Bliski Wschód, by odnaleźć Rawlinsa.
Nawiązując do inspiracji stojącej za scenariuszem do "Niewiernego", Cyrus Nowrasteh, amerykański filmowiec o irańskich korzeniach, powołuje się na kilka rzeczywistych przypadków porwań obywateli Stanów Zjednoczonych. Wspomina m.in. o Xiyue Wangu, który w 2015 roku wyjechał do Teheranu, żeby w ramach studiów doktoranckich prowadzić badania nad historią Persji. Rok później został aresztowany i oskarżony o szpiegostwo — twierdzono, że Wang próbował uzyskać dostęp do zamkniętych zbiorów bibliotek w Teheranie, płacąc za dostęp tysiące dolarów, po czym skopiował 4,5 tys. stron zdigitalizowanych dokumentów. 7 grudnia 2019 roku Iran ogłosił uwolnienie Wanga w zamian za irańskiego naukowca Masouda Soleimaniego, przetrzymywanego w Stanach Zjednoczonych.
Film "Niewierny" oraz seriale "American Crime Story: Impeachment" i "Zasada Comeya" można obejrzeć w serwisie CANAL+ online.