Ta profilerka jest doskonała w swojej pracy. Wykorzystuje w niej traumę z dzieciństwa [POPkultura+]

Seriale kryminalne w ostatnich latach są tak popularne, że twórcy muszą sięgać po niekonwencjonalne rozwiązania, by zaintrygować widzów.

W tym odcinku "POPkultury+" przyglądamy się kilku serialom dostępnym w serwisie CANAL+ online - nietypowym kryminałom i historiom mrożącym krew w żyłach.

Zobacz wideo W dobrych serialach kryminalnych nie zawsze to detektyw rozwiązuje zbrodnie

Seriale kryminalne - od RPA po Belgię

"Reyka" to południowoafrykański thriller kryminalny w odcinkach stworzony i napisany przez Rohana Dicksona z Kim Engelbrecht, która gra policyjną profilerkę. Potem skupimy się na polskim policjancie, czyli Adamie Kruku (Michał Żurawski). Zarówno "Kruk. Szepty słychać po zmroku", jak i "Kruk. Czorny woron nie śpi" odkrywa kryminalne tajemnice Podlasia, korzystając z magicznej aury tego regionu.

My delektujemy się tym doskonałym serialem, licząc na kolejne odcinki... - Drugi sezon kończy się w bardzo otwarty sposób. Jest tam miejsce na ciąg dalszy - powiedział portalowi Serialowa.pl scenarzysta serialu Jakub Korolczuk. I dodał "jesteśmy w branży telewizyjnej, która rządzi się swoimi prawami. Stacja telewizyjna musi chcieć stworzyć kolejny sezon. Producenci muszą powiedzieć 'tak', reżyser musi mieć pomysł, ja również, czyli znowu musi spotkać się wiele energii, żeby coś mogło się wydarzyć". - Czy jest na to miejsce? Tak, zdecydowanie jest - zapewnił Jakub Korolczuk. Trzymamy więc kciuki.

A w międzyczasie można sięgnąć np. po "Sanktuarium zła" - to szwedzki ośmioodcinkowy thriller, do którego zdjęcia kręcone były w Alpach oraz w Rzymie. - To był dla mnie wspaniały "poligon doświadczalny" - wspomina pracę na planie Agnieszka Grochowska. - Dwa i pół miesiąca w obezwładniającym Rzymie, potem miesiąc w Alpach. 40 dni zdjęć po angielsku, to trochę jak zaczynanie od nowa. Próba znalezienia osobowości w obcym języku, mojej jako aktorki, a potem postaci. Fascynujący proces w towarzystwie genialnego Matthew Modine, od którego uczysz się, nawet kiedy w czasie przerwy żartuje - dodaje aktorka. 

No i jest jeszcze "Moloch". Dlaczego ludzie giną w płomieniach? To pytanie będzie towarzyszyło widzom tej produkcji przez cały czas.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie