Myśl o jutrze, tańcząc, jakby jutra miało nie być - na tych festiwalach będzie zielono

Po trudnym roku bez koncertów na szczęście znowu możemy szaleć pod sceną. Na tegorocznym Olsztyn Green Festival, a w Białymstoku na New Pop Festival bez wątpienia będzie radośnie, muzycznie i zielono! O to ostatnie zadba na pewno Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, promując podczas imprez ekologiczny styl życia.

Zarówno w Olsztynie, jak i w Białymstoku, festiwalowiczki i festiwalowicze będą mogli odwiedzić strefę przygotowaną przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Zaplanowane przez PKE atrakcje i animacje będą nawiązywać do tematyki ekologicznej, a motywem przewodnim będzie Europejski Zielony Ład i Europejski Rok Kolei.

Eksperci UE jadą na festiwale. Cel? Do 2050 roku Unia ma stać się kontynentem neutralnym dla klimatu

O tym, że trzeba dbać o środowisko, wiemy od dawna, ale nigdy dość edukacji i promowania zielonego stylu życia. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przygotowało specjalną strefę edukacyjną, w której spotka się z obywatelkami i obywatelami, żeby w przystępny i lekki sposób rozmawiać z nimi o działaniach podejmowanych przez Unię Europejską. Nie może Cię zabraknąć w specjalnie przygotowanych strefach na New Pop Festival w Białymstoku oraz na Olsztyn Green Festival.

A jest o czym rozmawiać. Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata, a specjaliści przekonują, że jako ludzkość mamy niewiele czasu, by zapobiec nieodwracalnym zmianom. Trzeba podjąć działania już teraz, dlatego Unia Europejska w ramach Europejskiego Zielonego Ładu edukuje i działa, choćby w zakresie zmian w gospodarce, zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń czy przeciwdziała utracie różnorodności biologicznej. Cel? Do 2050 roku Unia Europejska ma stać się obszarem neutralnym dla klimatu.

Nie da się tego osiągnąć jednak bez informowania, promowania i zachęcania do włączenia się wszystkich obywateli w UE. Dlatego uczestnicy obu festiwali będą mogli wziąć udział w animacjach i konkursach z nagrodami, które pokażą, jak duże zalety dla nas, następnych pokoleń i całej natury ma zielone podejście do życia.

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny

Myśl o jutrze, tańcząc, jakby jutra miało nie być

Będzie można m.in. wybrać na trenażerze rowerowym przejażdżkę zróżnicowanymi trasami, od europejskich miast po górskie i leśne trasy MTB czy poczuć się jak na OS jednego z wybranych europejskich rajdów, wsiadając do symulatora samochodu elektrycznego.

KE sięga po najnowsze zdobycze technologii, by promować dbanie o Ziemię - stąd możliwość "przejechania się" w Olsztynie czy Białymstoku miejską kolejką podwieszoną lub kolejką górską dzięki technologii VR, ale sięgają także do tradycji i samej natury - podczas warsztatów pod okiem profesjonalnych instruktorów, będzie można stworzyć zestaw ekologicznych naturalnych kosmetyków do kąpieli. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Najpierw warto wybrać się na Podlasie. Białostocki festiwal odbędzie się w dniach 10-11 lipca 2021 r. Natomiast Olsztyn Green Festival planowany jest w długi sierpniowy weekend 13 - 15 sierpnia 2021 r. Impreza potrwa trzy dni, podczas których odbędzie się ponad 20 koncertów, spotkania z artystami, a oprócz ekspertów UE, także inni specjaliści poprowadzą. m.in. warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe.

Wygląda więc na to, że szykuje się zielone i roztańczone lato. O to, żeby było także jak najbardziej bezpieczne, zadbają organizatorzy, ale warto pamiętać o maseczkach, dystansie i dezynfekcji. Obydwa wydarzenia będą odbywały się oczywiście z zachowaniem obowiązujących na dany dzień obostrzeń związanych z pandemią.

Więcej o: