Premiera serialu "Kruk. Czorny woron nie śpi" już 9 lipca

"Kruk. Czorny woron nie śpi" to drugi sezon podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Postaci złożonej, mierzącej się z wewnętrznymi demonami. Kruk (w tej roli znakomity Michał Żurawski) wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym stara Szeptucha. CANAL+ wprowadza widzów w mroczny i pełen emocji świat Kruka już w trailerze serialu.

"Kruk. Czorny woron nie śpi" już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ Premium dostępnym przez satelitę i sieci kablowe. Online dostępny jest też pierwszy sezon serialu - "Kruk. Szepty słychać po zmroku".

"Kruk. Czorny woron nie śpi" - zobacz zwiastun

Zobacz wideo "Kruk. Czorny Woron nie śpi" - zwiastun

- Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść -  mówi Maciej Pieprzyca, reżyser.

- Światło, które daje nadzieję i mrok, który go pochłania. To właśnie był główny klucz, wizualna idea tego sezonu - mówi Witold Płóciennik, autor zdjęć.

W serialu "Kruk. Czorny Woron nie śpi" pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Zbigniew Stryj oraz Barbara Jonak. W drugiej serii rozwiną się także wątki postaci znanych już widzom z "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Znaczącą rolę w życiu komisarza Kruka odegra stara Szeptucha i jej pełne podlaskich modlitw rytuały, którymi będzie próbowała pomóc mu odnaleźć się pośród mroku.

- Kruk jest dynamiczny, mocny i wyrazisty. Unikalny klimat Białostocczyzny, znanej widzom z pierwszego sezonu dalej jest nieodzownym tłem dla wciągającej fabuły. To obraz złożony z historii niejednoznacznych, ale też pełnokrwistych postaci. Na ekranie, obok Michała Żurawskiego i Kasi Wajdy, pojawią się Magda Koleśnik oraz Leszek Lichota. To dla mnie aktorzy wybitni; mam nadzieję, że każda z tych postaci poruszy widza na tyle, żeby obejrzeć serial do samego końca. Gwarantuję, że podobnie jak w pierwszym sezonie, będzie warto - mówi Łukasz Dzięcioł, producent.

Fabuła 

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Jednocześnie nękające Kruka niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

 

Twórcy 

"Kruk. Czorny Woron nie śpi" w reżyserii Macieja Pieprzycy powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Jakuba Korolczuka. Zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, za skomponowanie muzyki odpowiada Bartosz Chajdecki. Scenografia to Agata Stróżyńska, kostiumy - Ewa Różewska, charakteryzacja - Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba. Producentem wykonawczym serialu jest Opus TV - Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy wyprodukowali dla CANAL+ również serial "Klangor". Spółka-matka firmy - Opus Film - ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę", koprodukcje CANAL+. Serial otrzymał wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu finansowania produkcji audiowizualnej tzw. "zachęt".

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: