Najciekawsze seriale kryminalne z mistycznym wątkiem

Po jakie produkcje powinni sięgnąć widzowie, którzy z jednej strony lubią porządne seriale kryminalne, a z drugiej doceniają, kiedy detektywi tropiący zbrodnię muszą zmierzyć się ze zjawiskami "nie z tego świata"?

W ciągu ostatnich lat na rynku nie brakuje tytułów, które sprawiają, że "Z Archiwum X" wydaje się dziecinną igraszką.

Ciekawe seriale kryminalne z elementami fantastyki

Miłośnicy historycznych tajemnic powinni zwrócić uwagę na rosyjską produkcję "Martwa góra. Tragedia na Przełęczy Diatłowa". Ta opowiada o tajnym dochodzeniu KGB w prawdziwej sprawie, która do dziś oficjalnie nie została wyjaśniona, a jest na tyle dziwna, że przez lata narosło wokół niej mnóstwo teorii spiskowych.

Wszystko zaczęło się w 1959 roku, kiedy grupa studentów ze Swierdłowska zginęła w tajemniczych okolicznościach na przełęczy na wschodnim stoku góry Chołatczachl. By upamiętnić te dziwne wydarzenia, przełęcz nazwano na cześć Igora Diatłowa - przywódcy tragicznej wyprawy. Widzów opowiadającego o tajemniczych wydarzeniach serialu zachwyciła jego oprawa audiowizualna, wyśmienita charakteryzacja, a także trzymająca w napięciu fabuła.

Tajemnica aż po grób

Na uwagę fanów produkcji kryminalnych i fantastyki zasługuje także izraelski serial "Grób". Tutaj intryga zaczyna się od trzęsienia ziemi, które odkrywa znienacka zbiorowy grób. Spoczywają w nim szkielety trzech osób. Kiedy przeprowadzone zostają na nich badania, okazuje się, że DNA zwłok idealnie pokrywa się z kodem genetycznym trzech jak najbardziej żywych osób. Kolejne etapy śledztwa, zamiast dostarczać odpowiedzi, sprawiają, że pytań jest jeszcze więcej.

Tajemnicza i mocno mistyczna atmosfera towarzyszy także granemu przez Michała Żurawskiego inspektorowi Adamowi Krukowi z serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Nasz bohater po latach wraca z Łodzi na swoje rodzinne Podlasie, gdzie musi rozwikłać sprawę porwania nastoletniego chłopca w Białymstoku. Oczywiście nic nie jest takie łatwe - żeby znaleźć rozwiązanie, Kruk musi stawić czoła demonom swojej przeszłości i tym, co się działo w pewnym domu dziecka. A jak to się dzieje, że rozmawia z ludźmi, którzy już nie żyją i jako jedyny widzi postaci niewidoczne dla oczu innych?

Produkcja z 2018 roku wyreżyserowana przez Macieja Pieprzycę doczekała się już drugiego sezonu, który obejrzeć będzie można już od 9 lipca. Tym razem twórcy sięgnęli jeszcze głębiej do mistycznej atmosfery Podlasia - w końcu zobaczymy na ekranie prawdziwą szeptuchę w akcji.

Zobacz wideo "Kruk. Czorny Woron nie śpi" - zwiastun

W sekcji kryminalno-fantastycznej interesująco wygląda też belgijski serial "Beau Séjour", w którym główna bohaterka Kato Hoeven budzi się po tym, jak została zamordowana. Nikt tu się nie pomylił, w tej produkcji widzowie razem z duchem zamordowanej kobiety próbują dociec, jak doszło do tego, że ktoś targnął się na jej życie. Razem z nią uczestniczyć będziemy w policyjnych przesłuchaniach i spróbujemy odkrywać kolejne tajemnice, choć po drodze nie raz ktoś będzie próbował zmylić tropy.

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: