Polskie seriale kryminalne na weekend. Obejrzysz je w dwa wieczory

Po całym tygodniu pracy w weekendowy wieczór nuda potrafi zaatakować znienacka. Naszym ulubionym sposobem na jej zwalczenie jest oczywiście zagłębienie się w świat seriali, ale najlepiej takich, które długością zgrają się z planami na dwa wolniejsze dni. Jedna seria albo jej połowa na jedno posiedzenie - i jesteśmy w domu. Sprawdźcie nasze propozycje na weekend z serialami kryminalnymi.

9 lipca w CANAL+ zadebiutuje drugi sezon serialu "Kruk", który otrzymał podtytuł "Czarny woron nie śpi". Podobnie jak w przypadku pierwszej serii, twórcy rozłożyli kontynuację na sześć odcinków - dla serialowych maniaków to kąsek do połknięcia w jeden wieczór, a przy tym jedna z kilku idealnych propozycji na weekend pod znakiem kryminałów. 

Nuda w weekend? Polskie seriale kryminalne przychodzą z pomocą

Jest możliwe, że na jeden raz wciągniecie ośmioodcinkowy serial "Klangor", dostępny w CANAL+. Główną rolę w tej produkcji zagrał Arkadiusz Jakubik - aktor wciela się w psychologa więziennego, który na własną rękę rozpoczyna poszukiwania zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach córki. Poszukiwania przeplatają się z obrazami kryzysu relacji w rodzinie, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. W obsadzie obok Jakubika znaleźli się m.in. Maja Ostaszewska, Piotr Witkowski, Wojciech Mecwaldowski, Maciej Musiał i Katarzyna Gałązka.

Zobacz wideo Arkadiusz Jakubik ma na koncie cztery Orły, ale na główną rolę w serialu czekał aż do teraz

"'Rysa' najbardziej rozczarowała tym, że za szybko się skończyła" - pisała w styczniu w Gazeta.pl Justyna Bryczkowska. Serialowa ekranizacja powieści Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska (Julia Kijowska) przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż tylko o porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Przy okazji Brzozowska mierzy się z własnymi problemami - kobieta walczy z uzależnieniem i cierpi na zaniki pamięci, które odegrają większą rolę w śledztwie, niż chciałaby tego policjantka. "Rysa" liczy sobie osiem odcinków - możecie ją obejrzeć na platformie Ipla.

Jednym z największych serialowych hitów ubiegłego roku z kryminalnym sznytem jest "Król", czyli adaptacja bestsellerowej książki Szczepana Twardocha. Ośmioodcinkowy serial CANAL+ przenosi widza do międzywojennej Warszawy, nad którą ciąży widmo faszyzmu. Głównym bohaterem jest Jakub Szapiro (Michał Żurawski) - żydowski bokser z klubu Makabi, prawdziwy ulubieniec publiczności i ulicy, który jest przy okazji głównym pomocnikiem Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). To on rządzi gangiem, który trzęsie miastem. Szapiro ma ambicję, by kiedyś przejąć władzę od Kuma i zostać królem miasta. Uknuty przez przeciwników boksera spisek może jednak zmienić nie tylko układ władzy w Warszawie, lecz wpłynąć na cały kraj. Jakub będzie musiał stoczyć na ulicach miasta decydującą walkę o władzę.

Serial na weekendSerial na weekend mat. partnera

W lipcu będzie można zabukować weekendowy kalendarz na rzecz "Kruka", który powraca z drugim sezonem do CANAL+. W serii pierwszej, nazwanej "Szepty słychać po zmroku", poznajemy komisarza Adama Kruka (Michał Żurawski), który wraca na rodzinne Podlasie, by zmierzyć się ze sprawą porwanego chłopca, ale i z mroczną stroną swojej przeszłości. W nowym sezonie Kruk walczy z mafią i ratuje życie policjantki Justyny (Magdalena Koleśnik), której później pomaga w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. W międzyczasie drży o dobro swojej rodziny, nie tylko ze względu na wspomniane śledztwo mafijne, ale i przez własne kłopoty z agresją. Pomocy komisarz szuka... u podlaskiej znachorki. Zapowiada się kryminalna uczta z nutą mistycyzmu. 

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: