Najlepsze seriale Canal+ Original dostępne w serwisie Canal+ online

W ubiegłym roku CANAL+ Polska świętowało 25-lecie obecności na polskim rynku. Ćwierć wieku to szmat czasu. Przez cały ten czas stacja konsekwentnie i z dużym zaangażowaniem wspiera rozwój polskiej kinematografii, będąc producentem i koproducentem ponad 200 filmów i seriali. Na przestrzeni lat we współpracy z CANAL+ powstało wiele kultowych produkcji, rozpoznawanych i nagradzanych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mimo licznych wyróżnień firma nie spoczywa na laurach i sięga po nowe wyzwania, wytrwale kultywując swoje wartości.

Bardzo ważne miejsce w działalności CANAL+ Polska zajmuje produkcja seriali. Takich, jakie lubi polski widz – lokalnych, mocno osadzonych w polskiej rzeczywistości. Produkcji premium, powstających z dbałością o szczegóły, tworzonych we współpracy z najlepszymi, uznanymi artystami. 

Zobacz wideo "Kruk". Michał Żurawski po raz kolejny czaruje w roli głównej

Doskonałe seriale produkcji CANAL+ Polska możesz oglądać w serwisie CANAL+ online

"Król"

Rok urodzin CANAL+ był rokiem "Króla". Monumentalnej produkcji CANAL+ Polska powstałej na podstawie dzieła Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. "Król" to serial zrealizowany na bezprecedensową skalę. Z rozmachem, ze wspaniałymi aktorami, z niezwykłym scenariuszem, fascynującą scenografią, kostiumami i charakteryzacją. Jesteśmy skłonni twierdzić, że "Król" to serial, jaki wcześniej w Polsce nie powstał. W rolach głównych występują m.in.: Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, czy Borys Szyc. 

Cały proces twórczy serialu trwał aż cztery lata, a same zdjęcia sześć miesięcy. Zrealizowano w tym czasie 536 scen, w serial zaangażowanych było około 350 aktorów i epizodystów, a liczba statystów sięgnęła 3500 tysiąca. 

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Serial "Król" został uhonorowany Polska Nagrodą Filmową Orzeł w kategorii "najlepszy filmowy serial fabularny". Produkcja jest dostępna w serwisie CANAL+ online.

"Klangor"

Rok 2021 Canal+ Polska otworzyło mocną premierą "Klangoru". To nie jest serial czysto kryminalny. To dramat rodzinny, w którym akcja osnuta jest wokół wątku kryminalnego. 

W punkcie centralnym tej historii postawiona jest rodzina – prosta, jak miliony innych z problemami życia codziennego i skomplikowanymi relacjami. Pracująca za granica matka, ojciec łączący odpowiedzialną funkcję psychologa więziennego z prowadzeniem domu pod nieobecność żony, dorastające córki, które za sobą nie przepadają. Nagłe zniknięcie jednej z nich uwalnia proces odzierania rodzinnego życia z resztek savoir-vivre.

Nieznośny lęk o dziecko, o jego życie, niejasne okoliczności zaginięcia, tajemnice i kłamstwa stanowią ciężką próbę dla małżonków. Narastające napięcie powoduje konflikty, nieporozumienia, kłótnie oraz pogłębia oddalenie się od siebie zdesperowanych rodziców. Jak Wy zachowalibyście się w takiej sytuacji? Przecież to mogłoby wydarzyć się wszędzie i każdemu. Czy rodzina przetrwa okrutną próbę? Czy Gabrysia żyje? I co wydarzyło się w feralną noc jej zaginięcia? 

CANAL+ Polska przykłada dużą wagę do współpracy z uznanymi twórcami, nie zapominając też o młodych i zdolnych artystach, którym daje możliwość zaprezentowania umiejętności przed szeroką publicznością, wspierając w realizacji zawodowych ambicji. Dlatego w obsadzie "Klangoru", oprócz plejady popularnych i znanych od lat aktorów (Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska), pojawiają się m.in. Maciej Musiał, Matylda Giegżno oraz Katarzyna Gałązka. 

Co ważne, scenariusz serialu jest efektem prac programu powołanego przez CANAL+ Polska w 2016 roku - CANAL+ SERIES LAB. To program skierowany do twórców filmowych, scenarzystów oraz reżyserów, których najlepsze projekty trafiają w ręce profesjonalistów. Oryginalny scenariusz "Klangoru" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego, powstał właśnie w ramach tego projektu. To debiut Wysokiego, a dla CANAL+ pierwszy projekt serialowy zrealizowany w ramach CANAL+ SERIES LAB. Serial "Klangor" dostępny w serwisie CANAL+ online. 

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" 

W serwie CANAL+ online można oglądać również inną, doskonałą kryminalną produkcję CANAL+ Polska – "Kruk. Szepty słychać po zmroku". To pierwszy sezon produkcji o policjancie łódzkiego wydziału kryminalnego Adamie Kruku (Michał Żurawski), który zostaje oddelegowany do Białegostoku, aby rozwikłać sprawę porwanego chłopca. Białystok to rodzinne miasto Kruka. Powrót na wschód, gdzie nie tylko natura jest surowa i mroczna, oznacza dla bohatera pracę nad tajemniczym porwaniem, ale także konieczność skonfrontowania się z własną traumą. Zagłębiając się w śledztwo, policjant odkrywa, że macki zła, oplatając lokalną społeczność, sięgają dalej, niż by się mogło wydawać. Kruk musi stawić czoło nie tylko frustrującemu śledztwu. Jednocześnie musi zmierzyć się z ciemną stroną swojej przeszłości i powracającymi z niej demonami. 

Serial podbił serca widzów nie tylko w Polsce. W czasie 24. edycja prestiżowego festiwalu Mediamixx, międzynarodowe jury przyznało oryginalnej produkcji CANAL+ dwie nagrody. Serial został uhonorowany w kategoriach: najlepszy serial dramatyczny (Best Drama) oraz najlepszy scenariusz (Best Writing). Znalazł się też na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia (Best Cinematography) oraz najlepszy reżyser (Best Director). Serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku" dostępny w serwisie CANAL+ online. 

"Kruk. Czorny woron nie śpi"

Drugi sezon serialu: "Kruk. Czorny woron nie śpi" miał właśnie swoją premierę w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online. W nowej odsłonie przygód Adam Kruk powraca na Podlasie, gdzie trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę. Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim, który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Jednocześnie targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz.  Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wchodzi na ścieżkę mafijnych powiązań. 

W rolach głównych występują:  Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Danuta Kierklo, Barbara Jonak i Zbigniew Stryj. Premierowe odcinki serialu możesz oglądać w serwisie CANAL+ online

Zarejestruj się już teraz i kup pakiet CANAL+ w serwisie CANAL+ online! Wejdź na www.canalplusonline.com i oglądaj wygodnie — tak jak lubisz.

Więcej o: