Pasjonujące życie gwiazd. Te filmy biograficzne warto poznać

O tym, co się dzieje w życiu ulubionych gwiazd, najczęściej dowiadujemy się z mediów. Portale plotkarskie albo informacyjne rozpisują się o nowinkach ze świata znanych i lubianych, ale rzadko zaglądają głębiej. I tu właśnie wkraczają filmowcy, którzy nierzadko przybliżają nam ulubieńców na tyle, że poznajemy ich od zupełnie innej strony. Oto ciekawe biografie gwiazd, które warto obejrzeć.

Filmy biograficzne są niczym dziurka od klucza, przez którą możemy podglądać arcyciekawe losy osób znanych nam z anegdot albo pierwszych stron gazet. CANAL+, słynące z bogatych zbiorów tytułów dokumentalnych, ma w zanadrzu sporo propozycji dla tych, którzy chcą lepiej poznać swoich ulubieńców. Przedstawiamy kilka pozycji, które mogą was szczególnie zaciekawić.

Robin Williams 

W 2018 roku ukazał się film "Robin Williams: W mojej głowie". Jego reżyserka Marina Zenovich ukazała niezwykłe życie i karierę nieodżałowanego aktora, który zmarł w 2014 roku po długich zmaganiach z problemami zdrowotnymi. Historia w filmie została opowiedziana głównie słowami samego Williamsa. W dokumencie wykorzystano wiele niepublikowanych wcześniej materiałów, które prezentują jego warsztat i styl pracy. Twórcy posiłkują się wieloma nagraniami z prywatnego archiwum artysty. 

W CANAL+ online od 18 lipca można zobaczyć dokument "Dzień dobry, Robin". Oprócz rysu barwnej kariery Williamsa w filmie poświęcono także sporo uwagi ostatniemu okresowi życia artysty. Twórcy w prosty sposób próbują pokazać, jak otępienie ciałami Lewy’ego wpłynęło na zdrowie psychiczne i fizyczne Williamsa. Choroba ostatecznie doprowadziła do niespodziewanej, tragicznej śmierci uwielbianego przez miliony fanów na całym świecie aktora. 

Britney Spears

CANAL+ online ma w swoich zbiorach dwa świeże filmy poświęcone Britney Spears, która cały czas jest uwikłana w sądową walkę o odzyskanie kontroli nad swoim życiem. W produkcji "Bitwa o Britney" dziennikarz Mobeen Azhar, laureat nagrody BAFTA, wprowadza widzów za kulisy tej walki. Przed nami kulisy sporu, który ubezwłasnowolniona gwiazda muzyki pop toczy z własnym ojcem. W tej konfrontacji piosenkarkę wspierają fani stowarzyszeni w ramach ruchu #FreeBritney, głośni jak nigdy dotąd. Tej samej sprawy dotyczy film "Kto wrobił Britney Spears?" w reżyserii Samanthy Stark, który powstał w ramach cyklu "The New York Times Presents". Warto zapoznać się z tymi tytułami, żeby zrozumieć, w czym tkwi sens ruchu #FreeBritney. 

ABBA

"ABBA Forever. Zwycięzca bierze wszystko" to prawdziwy rarytas. Historia zespołu, którego przeboje uwielbiamy od dekad i który zyskał drugą młodość dzięki filmom z serii "Mamma Mia" historia Abby, zostaje tu opowiedziana od samego początku aż do dnia dzisiejszego. Nie brakuje komentarzy wszystkich czterech członków zespołu, ze świeżymi wywiadami i rzadkimi archiwaliami. Benny Andersson, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad i Björn Ulvaeus oraz goście rozmawiają o przeszłości i spekulują na temat przyszłości. Mnóstwo muzyki i występów jednego z najbardziej znanych, długowiecznych i kasowych zespołów muzycznych.

Zobacz wideo "Kruk. Czorny woron nie śpi". Aktorski pojedynek Żurawskiego i Lichoty

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: