Gael Garcia Bernal. Najlepsze filmy z udziałem aktora

W ubiegłym roku "New York Times" uznał Gaela Garcię Bernala za jednego z 25 najlepszych aktorów XXI wieku. Pochodzący z Meksyku gwiazdor ma na koncie m.in. Złoty Glob za rolę w serialu "Mozart w miejskiej dżungli"; najczęściej możemy go jednak oglądać na dużym ekranie. Oto najlepsze filmy, w których wystąpił Gael Garcia Bernal.

Gael Garcia Bernal urodził się w 1978 roku w Guadalajarze. Wywodzi się z aktorskiej rodziny — na ekranie bądź deskach teatru występowali jego rodzice oraz przyrodni brat. Swoją pierwszą rolę Bernal odegrał, kiedy miał zaledwie rok; jako nastolatek często pojawiał się w telenowelach. Jego kariera filmowa nabrała rozpędu za sprawą produkcji "Amores perros" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu. W dorobku Bernala jest sporo interesujących tytułów — wybraliśmy dla Was kilka z nich.

"Złe wychowanie"

Dramat Pedro Almodovara z 2004 roku mierzy się z bardzo kontrowersyjnym tematem — molestowaniem seksualnym dzieci przez katolickich księży. Enrique (Fele Martinez) i Ignacio byli najlepszymi przyjaciółmi w dzieciństwie, ale potem stracili ze sobą kontakt. Teraz Enrique jest znanym reżyserem, który szuka inspiracji do nowego filmu. W pewnym momencie w jego biurze pojawia się przystojny chłopak, który posługuje się pseudonimem Angel, ale przedstawia się jako Ignacio (Bernal). Zostawia mu opowiadanie, które przywołuje złe wspomnienia z katolickiej szkoły i molestowanie przez księdza. To gotowy scenariusz na film, w którym Ignacio chce zagrać główną rolę. Wspólna praca na planie sprawia, że dawne namiętności znów ożywają. Jednak intencje Ignacia nie są takie oczywiste.

"Dzienniki motocyklowe"

W roku 1952 dwóch młodych Argentyńczyków – Ernesto Guevara (Bernal) i Alberto Granado (Rodrigo De La Serna)  – wyruszyło na poszukiwanie prawdziwego oblicza Ameryki Łacińskiej. Ernesto to 23-letni student medycyny, zaś 29-letni Alberto jest biochemikiem. Film "Dzienniki motocyklowe" śledzi losy przyjaciół, którzy w iście romantycznej pogoni za przygodą opuszczają rodzinne Buenos Aires na rozklekotanym Nortonie 500 z 1939 roku. Mimo awarii motocykla kontynuują ośmiomiesięczną odyseję, podczas której zmienia się ich postrzeganie świata. Trafiają na wyżyny Machu Picchu, gdzie odnajdują majestatyczne ruiny i zdają sobie sprawę z ogromnego znaczenia zapomnianego dziedzictwa Inków. Gdy docierają do kolonii trędowatych, usytuowanej w głębi peruwiańskiej dżungli, zaczynają wątpić w wartość postępu mierzonego sukcesem gospodarczym, który tak wielu ludzi pozostawia poza nawiasem społeczeństwa. Doświadczenia z tego miejsca pomagają określić ich późniejsze postawy etyczne i wytyczyć drogę, którą podążą.

"Ema"

Ema (Mariana Di Girolamo), młoda tancerka, postanawia rozstać się z Gastónem (Bernal), swoim mężem i choreografem, po tym jak podejmują decyzję o oddaniu swojego adoptowanego syna Pola. Decyzja o adopcji była wspólna, ale para, dla której najważniejszy w życiu jest taniec, nie potrafiła wychować chłopca. Przemierzając ulice portowego Valparaíso, Ema desperacko szuka romansów, aby przezwyciężyć poczucie winy. Ratunkiem dla niej jest także taniec. Wkrótce tancerka układa sekretny plan odzyskania wszystkiego, co straciła. Pełen pasji film Pablo Larraina można obejrzeć na platformie CANAL+ online.

Zobacz wideo "Kruk. Czorny woron nie śpi". Świetna kontynuacja świetnego serialu

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: