Dwayne Johnson - filmy, w których zagrał The Rock

Kiedy widzicie tego postawnego gościa o rozbrajającym uśmiechu, szybciej niż dość niepozorne imię i nazwisko - Dwayne Johnson - do głowy zapewne przychodzi wam mocna i konkretna ksywka: The Rock. Zaczynał od sportu, później wystartował w Hollywood, dziś jest jednym z najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Oto kilka filmów, w których wystąpił Dwayne "The Rock" Johnson.

Dwumetrowy facet, którego siła tkwi nie tylko w mięśniach, ale i w aktorskim talencie, charyzmie i świetnym poczuciu humoru. Dwayne "The Rock" Johnson był ulubieńcem publiczności już w czasach zmagań wrestlingowych — nie bez powodu wielokrotnie przyznawano mu tytuł najbardziej charyzmatycznego wrestlera roku. Właśnie dzięki popisom na arenach Johnson dostał pierwsze propozycje aktorskie — na ekranie pojawił się po raz pierwszy w filmie "Mumia powraca" z 2001 roku. Od tamtej pory zbudował silną pozycję w Hollywood, szczególnie w kinie akcji, a nawet sam zabrał się za produkcję. Najczęściej jednak jest aktywny jako aktor. Z których tytułów możecie go kojarzyć?

Zobacz wideo Zdradzimy wam, dlaczego kobiety zabijają. Nie wiemy tego z autopsji, tylko od Marca Cherry'ego

"Szybcy i wściekli"

W 2011 roku The Rock wystąpił w piątej części serii "Szybcy i wściekli". Wcielił się tam w twardego agenta federalnego Luke’a Hobbesa, który początkowo ma zamiar rozbić ekipę Doma Toretto (Vin Diesel), lecz ostatecznie łączy z nią siły, zaś w kolejnych filmach zwraca się do niej po pomoc w swoich spektakularnych akcjach. W 2019 roku do kin trafił spin-off "Szybkich i wściekłych" z podtytułem "Hobbs i Shaw", w którym Johnsonowi na ekranie partneruje Jason Statham. The Rock niedawno ogłosił, że nie powróci już do grania postaci Hobbsa, ale życzy jak najlepiej twórcom "The Fast and the Furious", którzy szykują dwa ostatnie (podobno) filmy w serii. 

"Jumanji"

Rok 2017 przyniósł kolejną produkcję powstałą na fali remake’ów i rebootów — mowa o bezpośredniej kontyntuacji "Jumanji", czyli "Jumanji: Przygoda w dżungli". The Rock odgrywa rolę doktora Smoldera Bravestone’a, w którego zamienia się jeden z bohaterów po wciągnięciu do świata przygodowej gry komputerowej. Dwa lata po premierze "Przygody" na ekranach można było oglądać kolejną część serii, "Jumanji: Następny poziom", w której oczywiście nie zabrakło Johnsona. W tej chwili powstaje film numer 3 - The Rock jest na pokładzie i z pewnością znowu zobaczymy go jako odważnego i zwinnego odkrywcę. 

Henry VII's Men O kobietach Henryka VIII wiemy chyba wszystko. A co z mężczyznami w jego życiu?

"Gracze" 

Co prawda skupiamy się na filmach, ale mówiąc o znanych i ważnych rolach The Rocka, nie sposób pominąć serialu "Gracze", w którym Johnson zagrał główną rolę i pracował jako producent. Tytułowych "Graczy", parających się futbolem amerykańskim, w ryzach musi trzymać Spencer Strasmore, który lata biegania za piłką ma już za sobą. Teraz pragnie spróbować sił w biznesie i postanawia objąć funkcję mentora dla aktywnych i emerytowanych futbolistów — nie będzie to oczywiście specjalnie łatwe zadanie. Komediowy serial HBO spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów i doczekał się pięciu sezonów. 

"Młody The Rock"

Życie Rocka jest na tyle barwne, że pierwszą autobiografię wydał już w 2000 roku (i szybko trafił na listę bestsellerów "New York Timesa"). Kwestią czasu było powstanie filmu czy serialu na temat jego perypetii — no i serial powstał! "Młody The Rock" to 11-odcinkowa fabularyzowana opowieść o dorastaniu Johnsona, który gra tutaj samego siebie, kandydującego na prezydenta USA w 2032 roku (swoją drogą ptaszki ćwierkają, że w prawdziwym życiu to wcale nie taka niemożliwa wizja). Podczas wywiadów The Rock wspomina najważniejsze wydarzenia z młodości, mające kluczowy wpływ na to, kim się stał. Podaną z dużą dozą humoru opowieść będziecie mogli obejrzeć w CANAL+ online.  

PARIS POLICE 1900 AFFICHE "Paris Police 1900". Ofiara, inspektor, była kurtyzana - nowy mroczny kryminał z Francji

Więcej o: