Dlaczego kobiety zabijają? Dobre filmy i seriale kryminalne o kobietach

Nie jest łatwo znaleźć dobre filmy i seriale kryminalne o kobietach, które zabijają, zdecydowanie częściej mordercami na ekranie są mężczyźni. My jednak mamy dla was kilka propozycji - oto filmy kryminalne i produkcje w odcinkach, które spełniają ten warunek.

Być może kojarzycie Nikitę z filmu Luca Bessona z 1990 roku? Tam młoda narkomanka (gra ją Anne Parillaud), w zamian za uwolnienie z więzienia, zostaje zabójczynią na usługach rządu. Parillaud za swoją rolę dostała Cezara, produkcja była też nominowana do Złotych Globów w kategorii najlepszy film zagraniczny. Jeśli wolicie seriale, to też zobaczcie "Nikitę" - tę z 1997 roku z Petą Wilson w tytułowej roli. Obie produkcje warto znać.

kadr ze zwiastuna 'Młody The Rock'Dwayne Johnson - filmy, w których zagrał The Rock

Filmy kryminalne i akcji z kobietami, które sięgają po broń

Luc Besson był też współscenarzystą filmu "Kryptonim Nina" z Bridget Fondą (ten film kryminalny miał premierę w 1993 roku). Aktorka zagrała Maggie, która zostaje wyszkolona na zabójczynię. Zakochuje się w J.P. (zagrał go Dermot Mulroney), co utrudnia jej wykonanie zadania.

Charlize Theron dostała Oscara, Złoty Glob i nagrodę dla najlepszej aktorki na Berlinale za rolę w filmie "Monster". To historia sex workerki, która po dokonaniu serii morderstw na mężczyznach otrzymuje wyrok śmierci. Choć premierę miał w 2003 roku, do dziś robi wrażenie.

W 2011 roku premierę miała "Colombiana" z Zoe Saldaną. Aktorka, która grała niebezpieczną kobietę także np. w "Strażnikach Galaktyki", tu jest zawodową zabójczynią, która za wszelką cenę próbuje odnaleźć osobę odpowiedzialną za śmierć bliskich (była świadkiem ich morderstwa). Saldana dostała za tę rolę statuetkę Teen Choice.

Jeśli lubicie nietypowe filmy kryminalne, warto zobaczyć "Obiecująca. Młoda. Kobieta" z Carey Mulligan. Oscar za scenariusz, cztery inne nominacje do statuetek - to już powinno dawać pojęcie o tym, że film jest dobry. A jeśli jeszcze dodamy, że opowiada o kobiecie, która udaje pijaną w barach i daje się zaciągnąć do mieszkania przez facetów, by się mścić za dawne krzywdy i że to film kryminalny i komedia jednocześnie, to... warto sprawdzić.

Wyjątkowo długo przyszło czekać fanom Avengersów na film poświęcony głównie Czarnej Wdowie - po raz pierwszy Scarlett Johansson wystąpiła jako Natasha Romanoff w "Iron Manie 2" z 2010 roku, a "Czarna Wdowa" premierę miała 11 lat później.

Seriale kryminalne o kobietach zabójczyniach

Jeśli chodzi o seriale kryminalne, w "Obsesji Eve" spotkamy przepiękną, ubierającą się w zapierające dech stroje i socjopatyczną Villanelle, w "Grzesznicy" mamy Jessikę Biel w roli kobiety, która publicznie na plaży bez żadnych powodów śmiertelnie rani nożem chłopaka, a w "Dlaczego kobiety zabijają" poznajemy panie domu z lat 40. ubiegłego wieku, które mają niejeden sekret na koncie. Ta ostatnia produkcja to dziecko Marca Cherry'ego, który wcześniej uśmiercił przynajmniej kilkoro bohaterów w innym serialu o kobietach - "Gotowych na wszystko".

Zobacz wideo Zdradzimy wam, dlaczego kobiety zabijają. Nie wiemy tego z autopsji, tylko od Marca Cherry'ego

"Dlaczego kobiety zabijają" można oglądać w CANAL+ online, podobnie jak "Obsesję". Tutaj na weselu - w Izraelu - dochodzi do morderstwa, a główną podejrzaną jest panna młoda. Tym razem nie zdradzimy, czy to ona popełniła zbrodnię, bo czasem seriale kryminalne szukają odpowiedzi na to pytanie i w tym przypadku właśnie tak jest.

ObsesjaZbrodnia na weselu. Tereszkiewicz: Jej ciało przemawia za nią

Więcej o: