Ciekawostki filmowe i serialowe. Tych faktów na pewno nie znałeś

Wiedzieliście, że Robin Williams wedłg kolegów z liceum miał najmniejsze szanse na odniesienie sukcesu ze wszystkich absolwentów? Albo że "Kruk" to idealny serial kryminalny na weekend, bo obejrzenie wszystkich odcinków zajmie 12 godzin? Te i inne ciekawostki znajdziecie na naszych infografikach.

Seriale potrafią wciągnąć widza na wiele godzin (z rzędu), a także utrzymać zainteresowanie przez wiele lat. Tym trzem to się z pewnością udaje. 

Polscy reżyserze, których filmy walczyły o OscaryPolscy reżyserze, których filmy walczyły o Oscary mat. partnera

W tym roku polskim kandydatem do Oscara jest film opowiadający historię śmierci i tuszowania sprawy Grzegorza Przemyka - "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego. Reżyser ma na koncie "Ostatnią rodzinę" oraz serial "Król", który jest dostępny w CANAL+ online. 

Najsłynniejsi detektywi popkulturyNajsłynniejsi detektywi popkultury mat. partnera

Zagadki kryminalne od zawsze przyciągają czytelników i widzów. A charakterystyczna czapka, jaką nosił Holmes, do dziś kojarzy się zdecydowanie z tym konkretnym detektywem.

Najstraszniejsi mordercyNajstraszniejsi mordercy mat. partnera

Infografika przedstawia zaledwie trzech słynnych morderców, ale można by było wymienić jeszcze wielu - także w polskich produkcjach. Wystarczy wspomnieć takie filmy i seriale jak "Czerwony Pająk" Macieja Pieprzycy, "Klangor" Łukasza Kośmickiego czy "Szadź" Sławomira Fabickiego, Macieja Bochniaka i Anny Kazejak.

Nie tylko The RockNie tylko The Rock mat. partnera

W Hollywood (i nie tylko) sportowcy są mile widziani, wielu z nich ma na koncie role zarówno w komediach, jak i dramatach. Oprócz tych wymienionych na grafice, warto wspomnieć dość zaskakujący fakt, że Sean Connery trenował kulturystykę i nawet brał udział w zawodach Mr. Universe!

Prawdziwe seryjne mordercyniePrawdziwe seryjne mordercynie mat. partnera

Życie często inspiruje filmowców, także tych tworzących scenariusze kryminalne. Choć statystycznie zdecydowana większość seryjnych morderców to mężczyźni, są wśród nich także kobiety. A na zdjęciu jedna z bohaterek serialu "Dlaczego kobiety zabijają 2".

Jak w filmie, tak w życiu?Jak w filmie, tak w życiu? mat. partnera

Biała tragediaBiała tragedia mat. partnera

Ludzie lubią oglądać życie sław pokazywane zarówno w produkcjach dokumentalnych, jak i fabularyzowanych. Niestety, sława ma ma także swoje ciemne strony, w tym próby przekraczania granicy intymności.

O czarnej komedii słyszeli chyba wszyscy, ale biała tragedia? Warto wiedzieć.

Robin Williams - infografikaRobin Williams - infografika mat. partnera

Robin Williams to uwielbiany aktor, którego widzowie pamiętają z takich filmów jak "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Przebudzenie" czy "Good Will Hunting". O zmarłym tragicznie gwiazdorze opowiada m.in. film dokumentalny "Dzień dobry, Robin", który można oglądać w CANAL+ online.

Gabriel Garcia BernalGabriel Garcia Bernal materiały partnera

W ubiegłym roku "New York Times" uznał Gaela Garcię Bernala za jednego z 25 najlepszych aktorów XXI wieku. Pochodzący z Meksyku gwiazdor ma na koncie m.in. Złoty Glob za rolę w serialu "Mozart w miejskiej dżungli"; najczęściej możemy go jednak oglądać w produkcjach pełnometrażowych, np. "Ema".

KrukKruk materiały partnera

Adam Kruk to tytułowy bohater serialu oryginalnego CANAL+ "Kruk. Szepty słychać o zmroku" z 2018 roku, który w 2021 wraca w nowych odcinkach: "Kruk: Czorny woron nie śpi". Tym razem oprócz Michała Żurawskiego w roli policjanta zmagającego się z przestępcami i własnymi demonami oglądamy na ekranie m.in. Magdalenę Koleśnik i Leszka Lichotę.

Polskie seriale na weekendPolskie seriale na weekend mat. partnera

Jedna seria "Kruka" to kilka emocjonujących godzin przed ekranem. Wszystkie 12 odcinków można pochłonąć w 12 godzin. Jeszcze mniej czasu - także dając satysfakcję fanom seriali kryminalnych - zajmie obejrzenie np. "Klangora", "Króla" (tu także główną rolę gra Żurawski) czy "Rysy".  

Więcej o: