Nowe filmy i seriale kryminalne we wrześniu na CANAL+ online

CANAL+ online we wrześniu 2021 roku powiększa swoją ofertę o ciekawe nowe filmy i seriale kryminalne. Warto zwrócić uwagę na przykład na serial "Dr Death" czy dokument "Z zimną krwią - morderstwo rodziny Clutterów".

Od 2 września w serwisie można oglądać premierowy odcinek serialu dokumentalnego "Z zimną krwią - morderstwo rodziny Clutterów". To historia brutalnej zbrodni, która zainspirowała Trumana Capote do napisania książki "Z zimna krwią". Opisując morderstwo czteroosobowej rodziny i proces oraz osobowości morderców, stworzył nowy typ powieści, opartej na autentycznych wydarzeniach - powieść faktu.

Nowe filmy i seriale kryminalne we wrześniu na CANAL+ online - Joshua Jackson jako "doktor śmierć"

Zobacz wideo Dlaczego kobiety zabijają? [POPKULTURA+]

15 września na platformie pojawi się "Dr. Death". To ośmioodcinkowy serial o doktorze-psychopacie, który zabijał lub okaleczał swoich pacjentów. Neurochirurg Christopher Duntsch był nawet nazywany "doktorem śmierć". W 2017 roku został skazany na dożywocie po tym, jak oskarżono go o okaleczenie 33 z 38 pacjentów (dwójka zmarła). W miniserialu gra go Joshua Jackson. Obok niego w obsadzie są m.in. Alec Baldwin oraz Christian Slater. Produkcja ma bardzo dobre noty od recenzentów w Rotten Tomatoes - aż 91 proc. krytyków wystawiło miniserialowi pozytywną opinię.  

Wcześniej, 9 września, premierę będzie miał serial sensacyjny Kate Ashfield "Pokój 301". Historia opowiada o rodzinie Kurtiich, która otrzymuje list dokładnie 12 lat po utracie syna - zastrzelonego przez inne dziecko. Ta fińsko-brytyjska koprodukcja powinna trzymać w napięciu, podobnie jak "Vigil". To z kolei produkcja, którą będzie można oglądać w CANAL+ online od 14 września. Opowiada o zniknięciu szkockiego statku rybackiego oraz tajemniczej śmierci na pokładzie atomowego okrętu podwodnego. W rolach głównych aktorki Suranne Jones i Rose Leslie.

Z kolei od 22 września użytkownicy serwisu CANAL+ online będą mogli śledzić losy policyjnego duetu w kanadyjskiej produkcji "Duff i Wazowski". Tu tytułowe role grają Adrienne C. Moore oraz Meredith MacNeill. To nietypowy duet, któremu przyjdzie współpracować, a wyniki ich śledztw powinny budzić emocje i - miejmy nadzieję - owocować skazaniami. 

Jeśli chodzi o filmy kryminalne, warto zauważyć nowość, jaką jest "Milczenie" (w serwisie od 5 września). Tu w jednej z głównych ról - Rayburna - występuje znany z "Gry o tron" Nikolaj Coster-Waldau. Wciela się w strażnika przyrody, który tropi myśliwego polującego na ludzi. By napięcie było jeszcze większe, rzecz dzieje się w rezerwacie nazwanym imieniem zaginionej przed laty córki Rayburna. 

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: