Filmy dokumentalne o morderstwach. Te historie wywołują ciarki

Nie ma co ukrywać - historie przedstawiane w filmach z gatunku true crime nie należą do przyjemnych. Jednak jest w nich coś, co niezmiennie przyciąga widzów. Oto kilka tytułów dostępnych w serwisie CANAL+ online, które wywołają ciarki na plecach.

Produkcje true crime mają rzesze amatorów. Dokumentaliści mają pełne ręce roboty i odkrywają szczegóły kolejnych spraw, które latami spędzały śledczym sen z powiek. Oprócz wciągania widzów w rzeczywistość, której brutalność szokuje, dokumenty kryminalne uczą nas, że nie wszystko w życiu jest czarno-białe. Poniższym pozycjom z pewnością również można to przyznać.

Zobacz wideo Reżyser "Klangora" o tym, dlaczego aktorzy zagrali tak autentycznie: Bohaterzy stawali przed trudnymi wyborami

"Requiem dla zabitych: Amerykańska wiosna 2014"

To zatrważająca statystyka: codziennie średnio 88 Amerykanów ginie w wyniku postrzału. Wiosną 2014 roku ponad 8 000 osób zginęło w tragicznych, często wynikających z ludzkiego zaniedbania i braku wyobraźni, wypadkach bądź z powodu zbyt łatwego dostępu do broni. Byli wśród nich między innymi: Kyla, matka trójki dzieci, którą zastrzelił zdruzgotany z powodu rozpadu ich małżeństwa mąż (zanim sam popełnił samobójstwo), świeżo upieczona żona i matka, którą trafiła zabłąkana kula czy jedenastolatek przypadkowo postrzelony przez kolegę. Wyreżyserowany przez Shari Cookson i Nicka Dooba, twórców znanych z kręcenia społecznie ważnych i zaangażowanych dokumentów (m. in. nagrodzony Emmy "The Alzheimer’s Project"), film prezentuje najbardziej szokujące historie osób, które zmarły w wyniku postrzału wiosną 2014 roku.

"I nie opuścisz mnie aż do śmierci"

Serial dokumentalny opowiada historie zwyczajnych ludzi, którzy z powodu zazdrości dopuścili się niecodziennych czynów. Każdy odcinek stanowi odrębną, opartą na faktach opowieść o tragicznych losach osób, które padły ofiarą zazdrości partnera. Przekonujemy się, jak z pozoru niewinne sytuacje mogą stać się zalążkiem dramatycznych wydarzeń o przerażających konsekwencjach. Bohaterowie? To m.in. Kimberly Greene-Medina, której zaginięcie wyjaśniano przez dziewięć lat, aż do 2005 roku, kiedy aresztowano jej męża Michaela. Mężczyzna został oskarżony o zabicie 16-miesięcznego syna w ramach zemsty na żonie. 

"Z zimną krwią — morderstwo rodziny Clutterów"

Historia zbrodni, która wstrząsnęła Ameryką i zainspirowała Trumana Capote do napisania prekursorskiej książki. W 1959 roku w sennym miasteczku Holcomb w Kansas zamordowano czteroosobową rodzinę Clutterów. Policja ujęła sprawców – dwóch byłych więźniów. Napadli oni na Clutterów z zamiarem rabunku, a wzbogacili się o ledwie 50 dolarów. Dokument jest rekonstrukcją tamtych wydarzeń i procesu zabójców, a także próbą zrozumienia zbrodni, którą Truman Capote opisał w bestsellerowej książce "Z zimną krwią".  

Czteroodcinkowy serial można oglądać w serwisie CANAL+ online od 2 września bieżącego roku. 

Więcej treści znajdziesz na JA+ rozrywka >>

Więcej o: