Scenariusz miniserialu "Zasada Comeya" częściowo bazuje na książce "A Higher Loyalty", której autorem jest James Comey, były szef FBI. Polityk wyjaśnił w niej, jaką rolę odegrał w zmianie polityki administracji Busha co do tortur, jak również w głośnym dochodzeniu dotyczącym afery e-mailowej z Hillary Clinton w roli głównej. "A Higher Loyalty" porusza także wątki ewentualnych powiązań między kampanią Trumpa a Rosją. Comey przy okazji poświęcił kilka rozdziałów m.in. na opisanie swojej wcześniejszej kariery proku-ratora. Produkcja "Zasada Comeya" jest jednak skupiona na niesnaskach na linii Comey-Trump. Byłego już prezydenta Stanów Zjednoczonych zagrał Brendan Gleeson, natomiast w postać Jamesa Comeya wcielił się Jeff Daniels.
Serial "Zasada Comeya" już dostępny w serwisie CANAL+ online.
Po sprawie O.J. Simpsona oraz morderstwie Gianniego Versace Ryan Murphy postanowił wziąć na warsztat jeden z najgłośniejszych skandali obyczajowych kilku ostatnich dekad. "ACS: Impeachment" przedstawia kulisy wydarzeń z 1998 roku, kiedy Bill Clinton, ówczesny prezydent USA, znalazł się w niemałych tarapatach - wtedy właśnie świat usłyszał o jego romansie z 22-letnią stażystką. Scenarzyści zdecydowali się postawić w centrum właśnie kobiety - Monikę Lewinsky (Beanie Feldstein), Lindę Tripp (Sarah Paulson) oraz Paulę Jones (Annaleigh Ashford), która w maju 1994 roku pozwała Billa Clintona za molestowanie seksualne, do którego według jej zeznań doszło w maju 1991 roku, gdy Clinton był gubernatorem stanu Arkansas. Serial skupia się na kryzysie, który pochłonął Paulę Jones, Monikę Lewinsky i Lindę Tripp jako czołowe postacie w pierwszym od ponad stu lat impeachmencie (procedurze odwołania prezydenta) w Stanach Zjednoczonych. Za inspirację dla scenariusza posłużyła książka "The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton" Petera Bakera.
Serial "American Crime Story: Impeachment" jest do obejrzenia w serwisie CANAL+ online.
Odchodząc od Białego Domu, w kontekście polityki i historii amerykańskiej warto sięgnąć na przykład po serial "Mrs. America". Opowiada on prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych, dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć, oraz o ostrym sprzeciwie środowiska konserwatystek, którym przewodniczyła Phyllis Schlafly (Cate Blanchett). Wydarzenia tamtych lat oglądamy z perspektywy znanych, mocno aktywnych kobiet, w tym przede wszystkim radykalnej Schlafly, ale także feministek drugiej fali - Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug oraz Jill Ruckelshaus. Produkcja pokazuje, w jaki sposób jeden z najbardziej zaciekłych sporów kulturowych lat 70. przyczynił się do powstania do organizacji Moral Majority i na zawsze zmienił krajobraz polityczny w Stanach Zjednoczonych.