Planeta Singli. Osiem historii - serial. Obsada, kiedy oglądać

"Planeta Singli. Osiem historii" to serial zrealizowany z niemałym rozmachem. Wystarczy powiedzieć, że nad każdym z odcinków produkcji pracowały zupełnie inne ekipy filmowe, a żaden z aktorów nie gra w dwóch odcinkach tej serii. Obsada wygląda do tego naprawdę imponująco: w poszczególnych epizodach pojawiają się m.in. Izabela Kuna, Mateusz Damięcki, Zofia Wichłacz czy Piotr Witkowski. Premierowe odcinki do obejrzenia w piątki, o 21:00 na CANAL+ Premium oraz tego samego dnia od rana w serwisie CANAL+ online.

Serial "Planeta Singli. Osiem historii" zrealizowali twórcy kinowych przebojów z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych. Kiedy zbierali pomysły do kinowych scenariuszy, usłyszeli tyle ciekawych historii związanych z współczesnym randkowaniem, że nie mogli ich jakoś nie spożytkować. W ten sposób powstał serial niebanalny, w którym każdy odcinek opowiada zupełnie inną historię o ludziach w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i innymi powodami, żeby szukać miłości przez aplikację Planeta Singli.

Zobacz wideo "Planeta Singli. Osiem historii" - zwiastun

Obsada i fabuła serialu "Planeta Singli. Osiem historii"

Ośmiu reżyserów i reżyserek - Aleksandrę Terpińską, Julię Kolberger, Aleksandra Pietrzaka, Macieja Kawalskiego, Kubę Czekaja, Michała Chacińskiego, Mateusza Głowackiego i Michała Marczaka - poproszono, żeby zupełnie po swojemu poprowadzili po jednym z rozdziałów tej opowieści. Pieczę pod kątem literacki sprawował nad nimi Michał Oleszczyk, który był kierownikiem literackim. W tej produkcji pojawią się największe polskie gwiazdy kina oraz telewizji, takie jak Bartłomiej Topa, Izabela Kuna, Mateusz Damięcki, Antoni Królikowski, Maciej Damięcki, Rafał Królikowski czy Zofia Wichłacz, którym towarzyszą młodzi i bardzo zdolni aktorzy, czyli m.in. Masza Wągrocka, Marianna Linde, Filip Pławiak.

19 listopada w serwisie CANAL+ online oraz w CANAL+ PREMIUM odbyła się premiera pierwszego odcinka serialu pt. "PLANETA SINGLI. HISTORIA PIERWSZA: ZJAZD ABSOLWENTÓW". To opowieść o Klarze i Rafale - parze, która poznała się jeszcze w ogólniaku. Ona jest energiczną menadżerką, on uznanym reżyserem teatralnym. Są razem od kiedy byli nastolatkami, odchowali razem syna, którego właśnie wysyłają na studia zagranicę. Już na lotnisku niespodziewanie Rafał prosi o rozwód. Klara jest zszokowana i nie chce tak łatwo dać za wygraną. Tak się składa, że już niedługo ma odbyć się zjazd absolwentów w szkole, gdzie wybuchła ich miłość. Klara postanawia, że pojawi się na imprezie w towarzystwie młodego i przystojnego mężczyzny, którego przedstawi jako swojego kochanka: liczy, że w ten sposób wzbudzi zazdrość męża. W rolach głównych wystąpili: Izabela Kuna, Bartłomiej Topa, Piotr Witkowski, Anna Krotoska, Rafał Królikowski, Andrzej Konopka i Arkadiusz Brykalski.

Odcinek drugi nosi podtytuł "PLANETA SINGLI. HISTORIA DRUGA: GRZESZNICA". " i zobaczymy w nim Hannę Konarowską-Nowińską jako Kasię i Filipa Pławiaka w roli Rafała. Kasia jest nauczycielką i pochodzi ze Śląska. Rafała poznaje przez aplikację i umawia się z nim na randkę - od razu czuje, że są bratnimi duszami. Niedługo potem przeżywa szok, na weselu swojego brata, gdzie jest świadkową. Na miejscu spotyka mężczyznę, z którym wcześniej spędziła pełną emocji noc. W obsadzie znaleźli się także: Stanisław Linowski, Małgorzata Zajączkowska, Roman Gancarczyk i Oskar Rybaczek. W odcinku "PLANETA SINGLI. HISTORIA TRZECIA: TEST" Marianna Linde gra młodą chemiczkę Elę, która nie chce marnować swojego czasu i wymyśla test, dzięki któremu może sprawdzić, czy związek z danym facetem rokuje. Musi jednak diametralnie zmienić swoje podejście, kiedy poznaje Adama (Mateusz Damięcki).

"PLANETA SINGLI. HISTORIA CZWARTA: USŁYSZ MNIE"" będzie opowieścią o zdolnym muzyku z czeskiej Pragi, który poznaje intrygującą Polkę, Paulinę, która cierpi na mizofonię, czyli nadwrażliwość na niektóre dźwięki. Tomáš jest nią zafascynowany, a jej przypadłość sprawi, że obydwoje zaczną na związki i miłość patrzeć w zupełnie nowy sposób. W obsadzie znaleźli się: Zofia Wichłacz, Zdenek Piškula, Tomáš Hanák czy Miloslav Pechácek. ""PLANETA SINGLI. HISTORIA PIĄTA: DYSTANS" to z koli historia Bartka, który w tajemnicy przed rodzicami wyrusza do Wiednia, by spotkać się na żywo ze swoją miłością z Internetu. Po drodze okazuje się, że nie wszystko może wyjść tak, jak to było zaplanowane. Tę historię przedstawią nam Vitalik Havryla, Jan Wieteska, Monika Kwiatkowska, Magdalena Berus i Małgorzata Gorol.

"PLANETA SINGLI. HISTORIA SZÓSTA: DETEKTOR" to odcinek, w którym spontaniczna randka przed Bożym Narodzeniem przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót i sprawia, że Ewa będzie musiała się sama przed sobą przyznać, że niekoniecznie od razu potrafi rozgryźć wszystkich ludzi, z którymi się spotyka. Tutaj na pierwszy plan wybija się znakomita Masza Wągrocka, a wtóruje jej Antoni Królikowski. Warto będzie też zwrócić uwagę na Konrada Eleryka.

"PLANETA SINGLI. HISTORIA SIÓDMA: WŁADEK I HALINKA" to wspaniała opowieść o ludziach w kwiecie wieku, którzy odważnie otwierają się na miłość i nowe wyzwania, kiedy wszystkim się wydaje, że całe życie już za nimi. Doskonale główne role zagrali tutaj Witold Dębicki i pani Maria Maj. Z nimi zagrali także Maciej Damięcki, Klara Bielawka i Nicolas Przygoda.

" PLANETA SINGLI. HISTORIA ÓSMA: NOC W AMSTERDAMIE" będzie historią o tym, jak w czasie delegacji Piotr dostaje od kolegów nietypowy prezent: fałszywe konto w aplikacji randkowej i spotkanie z tajemniczą Holenderką. Jan Sobolewski i Sallie Harmsen wcielają się w głównych bohaterów. Wszystkie przygody będzie można obejrzeć w serwisie CANAL+ online oraz w CANAL+ PREMIUM.

Więcej o: