Russell Crowe - najlepsze filmy aktora

Russell Crowe jest jednym z aktorów, którzy poświęcają wiele dla roli, którą przyszło im grać. I chociaż jego kariera przeżywała wzloty i upadki, to nietrudno jest znaleźć produkcje, w których dał fenomenalny występ. Jakie są najlepsze filmy z udziałem tego aktora?

Russell Crowe urodził się w Nowej Zelandii, ale w wieku czterech lat przeprowadził się z rodzicami, którzy prowadzili firmę dowożącą żywność, do Australii. Właśnie podczas jednej z takich wypraw został dostrzeżony przez ekipę filmową, która zatrudniła sześciolatka do roli sieroty w filmie "Spyforce". Na kolejną rolę zdecydował się po 10 latach.

Russell Crowe w filmie "Nieobliczalny" z 2020 roku

Najnowszym filmem, w którym wystąpił Russell Crowe, jest produkcja "Nieobliczalny" z 2020 roku. Opowiada on historię Rachel, która pewnego ranka wychodzi spóźniona do pracy. Niestety kobieta utknęła w korku, razem z innymi wzburzonymi kierowcami. Wśród nich znajduje się jednak jeden wyjątkowo gniewny, przepełniony nienawiścią do świata człowiek. Rodzi się w nim potrzeba "wymierzenia sprawiedliwości" za nieszczęścia, które go spotkały. Brakuje mu tylko jednego impulsu, który przeleje czarę goryczy. Tym impulsem będzie Rachel, która zatrąbi na niego na światłach. Zdenerwowany mężczyzna postanawia, że to właśnie na niej wyładuje swój gniew, a uliczna sprzeczka przerodzi się w prawdziwy konflikt na śmierć i życie. Film będzie można obejrzeć w serwisie CANAL+ online.

Russell Crowe - najlepsze filmy

Premiera filmu "Nieobliczalny" była pretekstem do stworzenia rankingu najlepszych filmów z udziałem Russella Crowe’a przez portal cinemablend.com. Jakie produkcje zostały uznane za najlepsze?

Na pierwszym miejscu uplasował się oczywiście "Gladiator", który przyniósł nowozelandzkiemu aktorowi międzynarodową rozpoznawalność. Crowe wcielił się w postać rzymskiego generała Maximusa Decimusa, który trafia do niewoli i zostaje zmuszony do walki jako gladiator. Stara się walczyć na tyle długo, aż uda mu się zemścić na osobie, która doprowadziła do śmierci jego żony i dziecka.

Zobacz wideo Co łączy Kylie Minogue, Russella Crowe'a i Margot Robbie?

"Piękny umysł" to drugi najbardziej rozpoznawalny film z udziałem Russela Crowe’a. Film oparty jest na dramacie biograficznym o uzdolnionym amerykańskim matematyku Johnie Nashu. W produkcji poruszony jest też wątek walki ze schizofrenią paranoidalną, z którą miał zmagać się naukowiec.

"Tajemnice Los Angeles" to thriller kryminalny oparty na powieści o tym samym tytule. Crowe wciela się w oficera, który musi zbadać sprawę okrutnego i tajemniczego morderstwa.

"Informator" to z kolei film, który przyniósł aktorowi pierwszą nominację do Oscara. Jest to produkcja oparta na prawdziwej historii pracownika koncernu tytoniowego, który oskarża byłych pracodawców o mieszanie tytoniu z substancją szkodliwą dla zdrowia.

"Pan i władca: Na krańcu świata" to historia osadzona w czasie wojen napoleońskich. Crowe gra kapitana okrętu wojennego, który z jednej strony chce pokonać wrogi statek Acheron, z drugiej próbuje odpowiednio zaopiekować się swoją załogą, w tym naukowcem, który marzy o zbadaniu wysp Galapagos. Sprawdźcie, które z nich można obejrzeć na CANAL+.

Więcej o: