"Planeta Singli. Osiem historii" - nowy serial CANAL+ online z polskimi gwiazdami

Po wielkim sukcesie serii filmowej "Planeta Singli" przyszedł czas na poszerzenie uniwersum tych produkcji w postaci serialowej. "Planeta Singli. Osiem historii" to - jak zresztą wskazuje tytuł - osiem różnych opowieści o miłości zmieszczonych w antologii, której obsadę zasiliła plejada polskich gwiazd.

168 aktorów, 96 lokacji, 73 dni zdjęciowe, 4 kraje i ponad 1000 statystów - to serialowa odsłona "Planety Singli" w liczbach. Na serial złożyło się osiem historii miłosnych, które z dawką humoru traktują o "wszystkich stronach internetowego randkowania". CANAL+ podkreśla, że każdy z odcinków został przygotowany przez innego reżysera - "współczesny świat miłosnych wzlotów i upadków" zobaczymy zatem w zupełnie różnych wersjach i barwach. Wiemy, że opowieści z "Planety Singli" stanowią zamkniętą całość, zaś bohaterowie różnią się między sobą "wiekiem, pochodzeniem i motywacją do rozpoczęcia poszukiwań miłości online". Ten ośmioodcinkowy cykl filmowy powstaje we współpracy CANAL+, Gigant Films i Grupy M7.

Zobacz wideo Damięcki o komediach romantycznych (i nie tylko). "W tym gatunku można stworzyć pełnowartościowy film"

"Planeta Singli. Osiem historii" - obsada, reżyseria

Na pokładzie projektu "Planeta Singli. Osiem historii" znalazło się wiele gwiazd, znanych nam z polskich filmów i seriali. Przykłady? Głównych bohaterów odcinka "Zjazd absolwentów" zagrali Iza Kuna, Bartłomiej Topa i Piotr Witkowski. W epizodzie pod tytułem "Władek i Halinka" w główne postaci, zakochaną parę ludzi w starszym wieku, wcielili się Witold Dębicki i Maria Maj. "Bullshit Detector" to czas Maszy Wągrockiej i Antoniego Królikowskiego.

W antologii zobaczymy także m.in. Hannę Konarowską-Nowińską, Filipa Pławiaka, Mariannę Linde, Mateusza Damięckiego, Zofię Wichłacz, Zdenka Piškulę, Vitalika Havrylę, Konrada Eleryka oraz Jana Sobolewskiego i Sallie Harmsen. Za reżyserię poszczególnych filmów odpowiadają: Aleksandra Terpińska, Julia Kolberger, Aleksander Pietrzak, Maciej Kawalski, Kuba Czekaj, Michał Chaciński, Mateusz Głowacki i Michał Marczak. Choć na ekranie pojawiają się przede wszystkim polskie aktorki i aktorzy, "Planeta Singli. Osiem historii" to międzynarodowa koprodukcja - warto dodać, że akcja trzech "filmów" rozgrywa się w Wiedniu, Pradze i Amsterdamie.

Radosław Drabik z Gigant Films wspomina, że przy pracach nad kinową trylogią "Planeta Singli" sporą inspirację dla twórców stanowiły "historie miłosnych poszukiwań, doświadczeń i spotkań ludzi w każdym wieku", przekazywane przez znajomych, współpracowników czy internautów. - Pomysł na antologię przyszedł więc naturalnie, a możliwość ubrania go w serię ośmiu opowieści dzięki telewizyjnemu formatowi stworzonemu wspólnie z CANAL+, pozwolił na zrealizowanie go w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób. I jak zawsze, dobrą rozrywkę staramy się połączyć z mądrym przekazem - opowiada Drabik.

Pierwszy odcinek serialu "Planeta Singli. Osiem historii", czyli wspomniany wcześniej "Zjazd absolwentów", pojawił się w serwisie CANAL+ online oraz na antenie CANAL+ PREMIUM 19 listopada. Kolejne odcinki będą udostępniane z tygodnia na tydzień.

Więcej o: