6 powodów, dla których warto oglądać filmy świąteczne z bliskimi

Święta to niezwykle radosny czas w roku, który dla wielu osób jest wręcz magiczny. Nic więc dziwnego, że widzowie uwielbiają w tym okresie organizować seanse filmów świątecznych. Takie produkcje są przecież pełne pozytywnych emocji i bożonarodzeniowego klimatu, które skutecznie poprawiają nastrój.

Warto więc zasiąść przed ekranem i to najlepiej z najbliższymi, aby wspólnie oddać się tej przyjemności. A dlaczego to takie ważne? Sprawdźcie!

Zobacz wideo "Listy do M. 4". Zwiastun ulubionej świątecznej komedii Polaków

1. Film świąteczny 2021 to doskonała rozrywka

Ogromna część filmów o tematyce świątecznej to komedie, które zapewniają widzom mnóstwo dobrej zabawy. Lekkie w odbiorze i często odnoszą się do słodkiego zamieszania i rozgardiaszu związanych z tym okresem w roku, które tak dobrze znamy.

Wspólne obśmianie perypetii bohaterów, którzy gubią się w natłoku przygotowań i ciężko znoszą trudne spotkania rodzinne, może pomóc się zrelaksować. W końcu okazuje się, że nie tylko my walczymy z przeciwnościami losu w czasie świątecznych przygotowań. Warto więc oderwać się na chwilę od rzeczywistości, by pośmiać się z tego, że inni mają gorzej!

2. Świąteczne filmy = romantyczne wieczory we dwoje

Filmy świąteczne o miłości mają w sobie mnóstwo magii, której każdy z nas potrzebuje. A wspólne oglądanie filmów z ukochaną osobą to idealny pomysł na romantyczny wieczór. Zwłaszcza że twórcy filmowi każdego roku zasypują nas dużą ilością kolejnych produkcji, które łączą w sobie tematykę świąteczną i miłosną. Zatem jeśli chcemy obejrzeć razem film romantyczny,  na pewno będzie w czym wybierać. 

I zdecydowanie warto to robić! Wspólne oglądanie filmów w długie zimowe wieczory pozwala zakochanym zbliżyć się do siebie. Na co dzień mamy tak dużo obowiązków, że często tylko mijamy się w biegu. Dlatego warto umówić się na randkę pod kocem, na własnej kanapie i z pilotem w ręku.

3. Filmy świąteczne dla dzieci mogą je wiele nauczyć

Świąteczne filmy animowane to zazwyczaj piękne produkcje, które zachwycają nie tylko obrazami, ale także opowiadanymi w nich historiami. Nic więc dziwnego, że dzieciaki po prostu je uwielbiają i z chęcią zasiadają przed ekranem, aby odkrywać niezwykłe świąteczne perypetie bohaterów. A większość z nich to opowieści z morałem, dzięki którym maluch zyskuje nie tylko świetną rozrywkę, ale też wiedzę, na przykład o relacjach międzyludzkich i o tym, co w święta liczy się najbardziej.

Oczywiście warto towarzyszyć dziecku w tej wspaniałej przygodzie, oglądając świąteczne filmy razem z nim. Możemy dzięki temu wspólnie spędzić wolny czas, ale przy okazji wytłumaczyć maluchowi zagadnienia, które może jeszcze nie do końca rozumie.

UNIVERSAL PICTURES

4. Odkrywamy, jak dobre są polskie filmy świąteczne

Filmy świąteczne przez długi czas kojarzyły nam się wyłącznie z tytułami anglojęzycznymi. I nic dziwnego, ponieważ takie produkcje jeszcze do niedawna nie były doceniane przez naszych rodzimych twórców filmowych. A nawet jeśli się pojawiały, to ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście w ostatnich latach sporo się zmieniło, dzięki czemu obecnie możemy znaleźć, co najmniej kilka tytułów, które z pewnością się nam spodobają.

Warto więc zorganizować wspólny świąteczny seans z polskimi filmami w roli głównej. Dzięki temu nie tylko spędzimy miło czas z drugą połówką, rodzeństwem albo całą rodziną i przyjaciółmi ale też wesprzemy rodzimą kinematografię. Niech to będzie nasz prezent świąteczny dla polskich twórców.

Mackenzie Foy i Keira Knightley w filmie 'Dziadek do orzechów i cztery królestwa'Mackenzie Foy i Keira Knightley w filmie 'Dziadek do orzechów i cztery królestwa' Materiały prasowe

5. Świąteczne seanse budują rodzinne tradycje

Każda rodzina ma swoje tradycje świąteczne, które sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowy czas. Warto więc budować takie zwyczaje, dzięki którym po prostu się do siebie zbliżamy i czujemy się zjednoczeni w tym szczególnymi okresie w roku. Taką tradycją może się stać właśnie wspólne oglądanie filmów świątecznych po Wigilii lub w jeden ze świątecznych dni.

Przygotowywanie przekąsek i napojów, wybieranie filmu i oczywiście jego oglądanie w gronie najbliższych to dla wielu osób najprzyjemniejsza część świąt. Czujemy wtedy, że jesteśmy naprawdę razem, a takie wspomnienia zostają z nami do końca życia.

6. Filmy świąteczne wprowadzają świąteczną atmosferę

Co roku robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wprowadzić do naszych domów świąteczną atmosferę. Z tego powodu dekorujemy nasze mieszkania, przygotowujemy smakołyki kojarzące się z tym okresem i słuchamy kolęd. Dlaczego więc nie zorganizować również wspólnego oglądania świątecznych filmów? Możemy zacząć nawet na początku grudnia, aby już wtedy nastrajać się pozytywnie na święta.

świąteczny filmświąteczny film JillWellington, pixabay

Wspólnie z rodziną, partnerem lub przyjaciółmi możemy stworzyć listę filmów, które chcemy obejrzeć. Warto zacząć od tych najmniej przez nas lubianych, aby skończyć z wielkim przytupem w same święta.

Jakie filmy świąteczne polecamy?

W ofercie CANAL+ znajdziecie niejeden film świąteczny. Romantyczny i zabawny obraz, który dla wielu stał się już klasykiem, to na przykład film "Holiday". Warto też oczywiście sięgnąć po polskie "Listy do M.", które doczekały się już czterech części. Rodzinne oglądanie może wam natomiast uprzyjemnić kultowy "Grinch", który próbuje zrujnować święta oraz film o słodkim i niezwykle mądrym psiaku, czyli "Beethoven. Świąteczna przygoda". Waszą uwagę powinna też przykuć niezwykła produkcja Disneya zatytułowana "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Najmłodszym widzom z pewnością spodobają się liczne bajki świąteczne dostępne na platformie CANAL+. Polecamy szczególnie "Barbie w Wigilijnej Opowieści" oraz "Renifer Niko ratuje święta".

Więcej o: