Romantyczne historie na święta. Co warto obejrzeć?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, kiedy możemy chociaż na chwilę zwolnić i spędzić czas, np. nadrabiając serialowe zaległości albo wracając do ulubionych filmów. Proponujemy wam do obejrzenia kilka tytułów, w których znajdziecie zarówno świąteczną atmosferę, jak i miłosne opowieści rozgrzewające serce.

Niektórzy w święta lubią oglądać filmy przygodowe, inni — filmy akcji, a jeszcze inni chętnie sięgają po komedie romantyczne. Oto kilka propozycji, które przygotowaliśmy dla tej trzeciej grupy.

Zobacz wideo Antek Królikowski o swojej roli w "Planeta Singli. Osiem historii"

"Planeta Singli. Osiem historii"

Można powiedzieć, że "Planeta Singli" się rozrasta. Po trzech ciepło przyjętych produkcjach kinowych z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych przyszła pora na filmową antologię. W serii "Planeta Singli. Osiem historii" dostajemy wielką dawkę śmiechu, wzruszeń i dobrych emocji. Każda z historii porusza inne aspekty internetowego randkowania. Kolejne odcinki, portretujące współczesny świat miłosnych wzlotów i upadków, oglądamy oczami innego reżysera. Historie stanowią zamkniętą całość, a bohaterów różni wiek, pochodzenie czy motywacja do poszukiwań drugiej połówki online. Akcja trzech filmów rozgrywa się nie tylko w Polsce, lecz także za granicą — w Wiedniu, Pradze i Amsterdamie.

Na ekranie widzowie zobaczą plejadę polskich gwiazd oraz zagranicznych aktorów, m.in. Izabelę Kunę, Bartłomieja Topę, Piotra Witkowskiego, Hannę Konarowską-Nowińską, Filipa Pławiaka, Mariannę Linde, Mateusza Damięckiego, Zofię Wichłacz, Zdenka Piškulę, Vitalika Havrylę, Maszę Wągrocką, Antoniego Królikowskiego, Konrada Eleryka, Marię Maj, Witolda Dębickiego oraz Jana Sobolewskiego i Sallie Harmsen. Zdradzimy, że Antek Królikowski i Masza Wągrocka grają pierwsze skrzypce w odcinku, który ma szczególnie świąteczny klimat. Serial "Planeta Singli. Osiem historii" jest dostępny na platformie CANAL+ online.

"Listy do M."

Nie ma mocnych na polskiego świątecznego klasyka — trudno inaczej określić serię "Listy do M.", która przyciągnęła do kin miliony widzów. Podobnie jak w przypadku "Planety Singli", również w "Listach" mamy do czynienia z wątkami rozmaitych bohaterów, którzy mają ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Magiczne okoliczności wigilii będą mieszać w życiu postaci granych m.in. przez Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka, Wojciecha Malajkata czy Borysa Szyca.

W CANAL+ online jest dostępna najnowsza część "Listów", której kinową premierę przełożono z uwagi na pandemię koronawirusa — plany z 2020 roku ostatecznie ziściły się dopiero 1 lutego 2021. W "Listach do M. 4" nieoczekiwane zauroczenie, przerwane zaręczyny czy nieplanowane spotkanie sprawią, że bohaterowie na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich "miłość do bliźniego". Świat Mela, Szczepana, Kariny i Wojciecha znów stanie na głowie…

"Znowu Święta"

Magia wigilijnej nocy udzieli się też nastoletniemu Eddiemu, głównemu bohaterowi filmu "Znowu Święta". Chłopak nie może się doczekać, aż dostanie w prezencie nowe buty, dzięki którym (jego zdaniem) zdobędzie względy swojej sąsiadki Cindy (Amber Montana). Następnego poranka pod choinką nie znajduje jednak zupełnie nic — co gorsza, w miarę upływu czasu, świąt jakby… nie ma. Aby przerwać pętlę czasu, Eddie postanawia udać się po pomoc do właściciela sklepu obuwniczego (Joey Lawrence), dzięki któremu odkrywa, że prawdziwe szczęście nie ma nic wspólnego z prezentami. Sympatyczną familijną komedię można obejrzeć w serwisie CANAL+ online.

Więcej o: