Dobre serialowe thrillery. Od nich nie można oderwać wzroku

Lubisz w napięciu śledzić akcję? Dobre serialowe thrillery gwarantują dreszcz emocji!

Napięcie i tajemnica to cechy dobrego thrillera. To gwarantuje m.in. "Grzesznica" z Billem Pullmanem w roli głównej. Produkcja, która ma na koncie dwie nominacje do Złotych Globów i jedną do Emmy początkowo był pomyślana jako ośmioodcinkowy miniserial, ale pierwsza seria z Pullmanem i Jessicą Biel tak spodobała się recenzentom i widzom, że powstały aż cztery sezony (najnowszy można oglądać w CANAL+ online).

Zobacz wideo "Kruk. Czorny woron nie śpi" - zwiastun dokumentu "Szepty Podlasia"

Bill Pullman we wciągającym thrillerze

Wszystkie serie łączy postać detektywa Harry'ego Ambrose'a, granego właśnie przez Billa Pullmana, którego doskonale pamiętają fani "Ja cię kocham, a ty śpisz". Tam grał poczciwego faceta, tutaj ma w sobie o wiele więcej mroku. Ambrose w każdym sezonie mierzy się z kolejnym śledztwem. Tym razem podczas nocnej przechadzki na wyspie u wybrzeży Nowej Anglii widzi Percy Muldoon, córkę miejscowych potentatów. Dziewczyna skacze w toń, tak przynajmniej zdaje się Ambrose’owi... W najnowszych odcinkach "Grzesznicy" występują m.in. Alice Kremelberg, Michael Mosley i Frances Fisher.

Ci, którzy lubią dobre serialowe thrillery, powinni sprawdzić także "Pod powierzchnią" w reżyserii Joachima Hedena. Tu, przyrodnie siostry Ida i Tuva, mające skomplikowane relacje, lecz dzielące pasję do nurkowania, wybierają się na norweskie wybrzeże, by zejść pod powierzchnię. Kiedy skała przygniata Tuvę do dna, wycieczka zmienia się w koszmar, a rodzinny dramat skręca w stronę thrillera.

Dobre serialowe thrillery z polskimi aktorkami

W napięciu trzyma też np. produkcja oryginalna CANAL+ "Moscow Noir", thriller szwedzko-litewski z Karoliną Gruszką w jednej z ról. Produkcja powstała na podstawie powieści Camilli Grebe i Paula Leandera-Engströma. Za kamerą serialu stanął Mikael Håfström, autor nominowanego do Oscara dramatu "Zło", a głównym bohaterem jest bankier inwestycyjny, który - aby poprawić swoje notowania w firmie - miesza się w podejrzane interesy.

Inna polska aktorka zagrała z kolei w szwedzkim "Sanktuarium zła". Agnieszka Grochowska w tym ośmioodcinkowym thrilllerze od twórców "Millenium" gra dr Kowalską, pracującą w sanatorium w Alpach. To naukowiec, psychiatra, której specjalizacją są kobiety o osobowościach psychopatycznych. W obsadzie serialu są też m.in. Matthew Modine i Josefin Asplund.

Więcej o: