Filmy i seriale z Piotrem Adamczykiem. Co nowego obejrzeć?

Piotr Adamczyk stał się ostatnio ulubieńcem widzów i publiczności dzięki roli w "Hawkeye", amerykańskim serialu wytwórni Marvel, który na polską premierę ciągle czeka. Trzeba przyznać, że aktor w ostatnich latach pojawia się w bardzo różnorodnych rolach w odmiennych produkcjach: z jednej strony zobaczyć go możemy jako policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie porwanej przed laty dziewczynki w pełnym napięcia "Small world", a z drugiej jako ojca zamożnej rodziny w komediowym projekcie "Kowalscy kontra Kowalscy".

Piotr Adamczyk może i przez długie lata był głównie kojarzony z rolą papieża Jana Pawła II, ale aktywny zawodowo już od 1991 roku aktor bardzo chętnie podejmuje najróżniejsze wyzwania zawodowe i lawiruje między najróżniejszymi gatunkami filmowymi.

Zobacz wideo "Small World" - nowy film Patryka Vegi z Julią Wieniawą i Piotrem Adamczykiem. ZWIASTUN

Filmy i seriale z Piotrem Adamczykiem

"Small world" to fabularyzowana opowieść o porwaniu 4-letniej dziewczynki z Polski i trwającym 14 lat śledztwie w jej sprawie. Reżyser Patryk Vega zdecydował się pokazać historię wszystkich zamieszanych w sprawę. Tak też poszczególne wątki narracyjne będą poświęcone kolejno wizji porwanego dziecka, jego zrozpaczonych rodziców, porywaczy oraz policji, w szczególności policjanta, którego gra właśnie Piotr Adamczyk.

Produkcja pierwotnie została pomyślana jako film kinowy, który został rozszerzony do serialu. Trzeba dodać, że projekt został zrealizowany z niemałym rozmachem. Akcja rozgrywa się w Polsce, Rosji, Stanach i RPA, tak też ekipa filmowa wędrowała pomiędzy planami rozmieszczonymi w różnych częściach świata. W obsadzie, poza grającym główną rolę Piotrem Adamczykiem zobaczymy także Julię Wieniawę czy znanego z serialu "Dom z papieru" Enrique Arcego. Serial można zobaczyć w serwisie CANAL+ online

Przypomnijmy, że "Small world" nie był pierwszym przypadkiem, kiedy Adamczyk współpracował z Vegą. U tego samego reżysera najsłynniejszy polski odtwórca roli papieża wcielał się w bezwzględnego mafioza w filmie "Kobiety mafii 2", również w ofercie serwisu CANAL+ online. Z jeszcze innej strony pokazał się też w innym polskim filmie: w kryminalno-komediowej produkcji "W jak morderstwo" Adamczyk zagrał znanego lokalnego uzdrowiciela, który w swoim luksusowym domu w Podkowie Leśnej przyjmuje swoich dość fanatycznych wyznawców. Tam prowadzi wręcz grupowe sesje uzdrowicielskie - oczywiście za odpowiednią opłatą.

W serii świątecznych komedii "Listy do M." – "Listy do M. 3" i "Listy do M. 4", Adamczyk wciela się w mniej dramatyczną postać Szczepana Lisieckiego. Wszystkie części do obejrzenia w serwisie CANAL+ online. W jego komediowym emploi znajdziemy także inne zawody: zdarza mu się też grać dyplomatów (np. w kultowej już komedii "Lejdis"), taksówkarzy ("Mayday"), muzyków i samotnych ojców ("Całe szczęście") czy cynicznych producentów telewizyjnych ("Narzeczony na niby").

Pamiętajmy, że aktor całkiem nieźle radzi sobie z językiem angielskim, bo na drugim roku studiów wyjechał do Londynu na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej. To słychać np. w filmie "Dywizjon 303", gdzie aktor wcielił się w lotnika Witolda Urbanowicza. Nie da się też ukryć, że coraz częściej pojawia się on w międzynarodowych produkcjach. Jeszcze w 2019 roku zagrał w niemiecko-włoskim serialu "Imię róży", gdzie wcielił się w mnicha Severinusa (serial emitował CANAL+), a jako prezydent Polski Józef Demko pojawił się w amerykańskiej produkcji "Madam Secretary".

Ostatnio też niemało entuzjazmu wywołuje jego występ w serialu "Hawkeye" od Marvela. Tam z wdziękiem i nieskrywaną radością wciela się w członka Dresiarskiej Mafii, i jak widać w dostępnych w sieci fragmentach z produkcji z niemałą frajdą wplata do dialogów polskie słówka: "Kazi, spier***amy" czy "You are our hostage, rozumiesz to?", które błyskawicznie stały się memami.

Więcej o: